motor soğutma suyu

şef111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba..Yaklaşık 7 ay önce 2010 model astra j kasa astra aldi 1 ay önce motor sogutma suyu eksik uyarisi verdi..Normal su ile tamamladim.Bugun ayni uyariyi verdi.Benzin istasyonundan antifiriz alip tamamına antifiriz doldurdular(tankın dibinde çok az su vardı)Tamaminin antifiriz olmasinin bir zarari olurmu birde bu kadar su eksiltmesi normal mi?Yardim Ve göruslerinizi bekliyorum

mutebahhir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: motor soğutma suyu

Tabii ki normal değil. Bu arada motor suyu olarak su koymayın. Sadece Antifriz koyulmalı bildiğim kadarıyla...

şef111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tankın dibinde antifiriz karışık biraz su vardı üzerine tamamını antifiriz doldurdum..Bunun bi zararı olur mu?Herkes ayrı bişey söylüyor..Tecrübesi olan var mı? Kafam karıştı iyice

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şef11' Alıntı:
tankın dibinde antifiriz karışık biraz su vardı üzerine tamamını antifiriz doldurdum..Bunun bi zararı olur mu?Herkes ayrı bişey söylüyor..Tecrübesi olan var mı? Kafam karıştı iyice

hocam okadar kasmaya gerek yok birsey olmaz.

İçiniz rahat etmiyorsa bir benzinlkte ücretsiz antifizi ölçtürün bakalım eksi kaç derece çıkacak, -25- 30 falan cıkarsa sıkıntı yok

alperenemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Üstadım bende de sürekli motor soğutma suyu azalma uyarısı veriyordu. Bir ara klima radyatöründe kaçak vardır dediler. Ara ara azaldıkça ekliyordum ama artık bir noktada kaçak artınca ve motordan su buharı yükselince soluğu serviste aldım. Yağ soğutucusunda kaçak varmış contaları değiştirildi. Aracın başında bekledim sökülüp takılması 3-4 saat sürdü neredeyse ve 400 tl ye kavga dövüş Ustama yaptırdım...

Bir ihtimal soğutma suyu kabı sensörü arızalanmışta olabilir...