Motor sogukken tek marsta calismama sorunu

Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar.2009 astra sedan aracim sabah yada motor sogukken tek marşta calismiyor.bujileri atesleme bobinini degistirdim fakat tekrar etti.akü yu degistirdim sonuc ayni.benzin pompasini ve basincini kontrol ettirdim onlarda saglam.bi fikri olan varmi aceba.motor sogukken yapiyor sadece.sonrasinda tek marşta calisiyor.ariza koduda yok.yardimci olursaniz sevinirim.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar.2009 astra sedan aracim sabah yada motor sogukken tek marşta calismiyor.bujileri atesleme bobinini degistirdim fakat tekrar etti.akü yu degistirdim sonuc ayni.benzin pompasini ve basincini kontrol ettirdim onlarda saglam.bi fikri olan varmi aceba.motor sogukken yapiyor sadece.sonrasinda tek marşta calisiyor.ariza koduda yok.yardimci olursaniz sevinirim.
Marş motorunu kontrol ettirdiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: Kaya ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2 kere yarım kontak yapıp kapayın 3.cüde marşa basın bakalım sorunsuz çalışacakmı?

• Beğen
Tepkiler: Kaya ve Hasip

Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş motorunu kontrol ettirmedim.onda sikinti olsa her marsta yapar.yolda giderken dahi beslemeyi kesip stop ettirir.bende sadece sogukken marş almiyo abicim.birkere calistiktan sonra hep tek marsta aliyo.isin garip tarafida bu zaten.
2 kere yarım kontak yapıp kapayın 3.cüde marşa basın bakalım sorunsuz çalışacakmı?

Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş motorunu kontrol ettirir im sonra tekrar bakayim o zaman.teşekkür ler

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde motor soğukken tek marşta almaması normal..Sanırım Ateşleme bujileri tam ısınmadığı için ilk marşta almıyor...Ben buna bağlıyorum...Aç kapada yeterli sıcaklığa erişiyor diye düşünüyorum..Veya yakıtta beklemekten belki hemen ateşleme olmuyordur...

• Beğen
Tepkiler: Kaya

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlarda bazen yakıt geri depoya çekiliyor. Normalde kontağı açtığımızda pompa direkt olarak basıyor ancak bazen bu tarz sorunları yaşatabiliyor. Havalarda çok etkiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaya

Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujileri,atesleme bobinini ve aküsünü yeni degistirdim.servise ugradim beyinde ariza kodu olmadigi icin bi islem yapamadilar.ordada bekledim uzun sure motor sogukken kendileri denedi calismadi.sonrasinda sübablarindanda kaynakli olabilir dediler.ihtimalli konusunca bende birakmadim araci.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam son çare kontak anahtarının orada sıkıntı olabilir son marşta basmıyor olabilir anahtarcıya uğrayıp kontrol ettirmekte fayda var