motor ısınınca geç çalışıyor

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni taktığım akü ile şu ana kadar tek marşta alıyor soğuk sıcak demeden çalışıyor maşallah.Ben şöyle düşündüm bütün akımı marş dinamosu çektiği için benzin pompası basamıyor olabilir.
Yeni aküm ile şu ana kadar problemsiz çalıştı umarım devam eder.Sorun çıkarsa buraya yazarım.

Son düzenleme:

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malesef sorun tekrar nüksetti.Soluğu sanayide aldım Akü voltajı düşük olduğunda arıza kayıtlar vardı usta sildi.Gez biraz tekrar yaparsa gel dedi.İki kere yaptı gittim arıza kaydı yok.Yarım saate yakın çalıştırdık arıza kaydı bırakmadı.Krank devir sensörü olabilir dedi ama tam emin değilim dedi arıza kaydı olmadan nokta atışı yapamayız dedi.Krank devir sensörü olabilir mi sizce.

Son düzenleme:

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
enjektörlere baktır onlardan yapar.başka arabanın enjektörlerini takarak deneyin.muhtemelen düzelebilir.araç sıcakken stop edilip onbeş yirmi dakika sonra basılınca geç alıyorsa motor sıcakken enjektörler işiyor olabilir.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörlere baktır onlardan yapar.başka arabanın enjektörlerini takarak deneyin.muhtemelen düzelebilir.araç sıcakken stop edilip onbeş yirmi dakika sonra basılınca geç alıyorsa motor sıcakken enjektörler işiyor olabilir.

Sorun enjektörlerden ise değişmek mi gerekir yoksa temizlik falan kurtarır mıyız.Piyasada enjektör temizleyciler işe yarar mı?

MuzuriX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var.Sıcakken marş almıyor çalışacak gibi yapıp duruyor ama çalıştırırken hafif gaz verirsem sıkıntı yapmıyor.Ustaya sorduğumda motor boğuluyordur olur dedi ama hep mi boğuluyor bu motor anlamadım :)Bende sorunun çözümünü bekliyorum.

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
enjektörler değişecek.Temizlenmeyle olmayabilir.

ekotek197

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var.Sıcakken marş almıyor çalışacak gibi yapıp duruyor ama çalıştırırken hafif gaz verirsem sıkıntı yapmıyor.Ustaya sorduğumda motor boğuluyordur olur dedi ama hep mi boğuluyor bu motor anlamadım :)Bende sorunun çözümünü bekliyorum.
gaz kelebek boğazı ile egr valfini temizletip bir de öyle dene.olmazsa benzin pompasının olduğu yerde benzin basınç regülatörü var.bir de onu değiştirip dene.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malesef sorun tekrar nüksetti.Soluğu sanayide aldım Akü voltajı düşük olduğunda arıza kayıtlar vardı usta sildi.Gez biraz tekrar yaparsa gel dedi.İki kere yaptı gittim arıza kaydı yok.Yarım saate yakın çalıştırdık arıza kaydı bırakmadı.Krank devir sensörü olabilir dedi ama tam emin değilim dedi arıza kaydı olmadan nokta atışı yapamayız dedi.Krank devir sensörü olabilir mi sizce.

polo icin krank devir sessörünü dün degistik bendeki sorunda devam ediyor.yarin servise gidiyorum sorunu aramaya devam edecegiz bakalim.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorunum devam ediyor ve hala tech2 de arıza kaydı yok.Usta grank devir sensörü olabilir deyip sipariş etti.Pazartesi elimde olur dedi ama hala tam emin değiliz.
sabahları soğuk havada tek merş çalışan araba ısındıktan sonra 15-20 dakika kadar bekleyecek olsam çalışmakta zorlanıyor.

enjektörler sağlam
bujiler yeni
benzin filtresi değişti 20 litre benzin var arabamda
lpg sistemi zavoli ve komple elden geçti problem yok.
ısı sıcaklık sensörü sağlam

fikirleriniz nedir arkadaşlar.

Son düzenleme:

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm.
benim astra g de soğukken ve sıcakken çalışıyor. ama 4-5 saatlık beklemelerden sonra çaok zor çalışıyor.
akü yeni,
benzin pompası değişti,
ısı müşürü değişti
nedendir acep?
cevaplar için şimdiden teşekkürler