motor beynini sökmek

ugurgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar benım aracım 2001 corsa ben aracımın motor beynını sokmek ıstıyorum acaba benım gıbı daha once deneyen oldumu yada sızce kolay sokulurmu bı denemek ıstıyorum:help:

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden sokuceksin? sorunu aciklarsan belki sokmeden yardim edebilecek arkadaslar cikabilir.

ugurgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben elektıronıkcıyım motor beynı tamır oldu yıne arızalandı belkı ben yapabılırım dıe

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de corsa swing 1.2i var 2000 model bizim araçlar da ecu var mı ?Varsa eğer hangi yazılım var bilen var mı acaba?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey 1.2 i yazmışsınız sanırım aracınız tek nokta enjeksiyonlu beyin vardır araçta fakat kompaktır tam donanımlı değil yani ... Ayrıca Uğur bey beyini araçtaki yerini bulduktan sonra kolay çıkarılır soketlerini dikkatlice çıkardıktan sonra ancak sonra yapayım derken iyice gitmesin beyin...saygılar...

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey 1.2 i yazmışsınız sanırım aracınız tek nokta enjeksiyonlu beyin vardır araçta fakat kompaktır tam donanımlı değil yani ... Ayrıca Uğur bey beyini araçtaki yerini bulduktan sonra kolay çıkarılır soketlerini dikkatlice çıkardıktan sonra ancak sonra yapayım derken iyice gitmesin beyin...saygılar...

i yazmış ama 2000 model araçlar çok nokta enjeksiyonludur

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sanırım çok nokta enjeksiyonlu....fakat any1sTopme ve mahir arkadaşlar beyin konusunu pek anlamadım. Biraz daha açabilirmisiniz ?

Bizim araçlarda ECU dedikleri beyin mi var ?
Yetkili servisler hangi program veya aletle bizim aracımıza bağlanıyorlar.
Bizim beyinlerde yazılı program hangisi ?
Bu program güncellenir mi ?
TEŞEKKÜRLER

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memet bey sizin Motorunuz tahminen X12XE.
ECU Electronic Control Unit dedikleri beyin tabii ki vardir.
Baglanti TECH 2 ile oluyor
Software Versiyonunu Bayiiniz size söyleyebilir
Güncellesmesi tabii ki mümkün, hatta tavsiye ederim (Bayii)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm ... çok nokta enjeksiyonlu demek olsun onunda beyni dikkatlice sökülür ancak daha çok karmaşıktır... anlaşılmayacak bi konu görmüyorum mehmet bey ECu demek ( Elektronik Kontrol Ünitesi ) demek yani enjeksiyon motor beyni demek biz kısaca beyin diyoruz normalde hepsi ECU diye geçer .... aracınıza diagnostik soketini taktıktan sonra laptop la ve ufak bir opele ait cihazla yada sadece opele yapılmış bir laptopa bağlıyorlar ve aracın şasi numaralarını girerek arcın tüm kimliği dökülüyor ... yazılım güncelleştirmesi yapılıyor diye biliyorum... Ancak size tavsiye siz sökmeyin servise götürün ... ayrıca aracınızdaki asıl sorun nedir?