Motor Açmak

alptekin82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konuda bir bilginiz var mı? Şimdi benim araç 3.000 km oldu. Geçen bizim bir arkadaş 'arabanın motoru açılmamış, bir 200km' yi görmesi lazım' gibi bir laf etti.

Sizce bu konu doğru mu? Yoksa efsane mi?

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor Açmak

ben öyle bişeyin doğru olduğunu sanmıyorum sonuçta bu araçlar büyük teknolojiyle üretiliyo hem öyle bişey olsa fabrika söylerdi 200 km yi görmeden motor açılmaz diye bunlar sanayideki eğitimsiz ustaların zırvaları

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

size kısmen katılsamda belli bir dereceye kadar aracın performanslı kullanılması lazım.sürekli alt devirlerde düşük hızlarda kullanım motorun max hıza ulaşmasını zamanla zorlaştıracaktır.her ne kadar nano teknoloji ile üretim yapılsa dahi alışma süreci illaki olacaktır bunu forumda bir başlıkta detaylı konuştuk.

alptekin82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Formun lnkini gönderebilir misiniz?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alptekin82 link' Alıntı:
Arkadaşlar bu konuda bir bilginiz var mı? Şimdi benim araç 3.000 km oldu. Geçen bizim bir arkadaş 'arabanın motoru açılmamış, bir 200km' yi görmesi lazım' gibi bir laf etti.

Sizce bu konu doğru mu? Yoksa efsane mi?

Değil. 200 yapınca ne oluyormuş. Yapılan hızın aracın motoru ile alakası yoktur. Eğer motor açmaktan kasdedilen devir çevirebilme yeteneği ise bunu yüksek hız yaparak değil yüksek devirlere mantıklı şekilde alıştırarak yaparsınız. Önemli olan zaten ilk 1000 1500 kmlerde aracı zorlamadan parçaların birbirine alıştırılmasıdır. Yoksa bazılarının sandığı gibi 0 aracı alır almaz nevar neyok gazlamak değil. Bu motoru ve aktarma organlarını gerçekten açtırmanıza sebebiyet verebilir. Bu alıştırma sürecinden sonrada kademe kademe motoru devir çevirebilmeye hazırlarsınız.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

arkadaşım yeni araçlarda rodaj dıye bırsey kalmadı rodaj arabanın motor kısmındakı yada yuruyen aksamındakı parcaların bırbırne alısması capakların gıtmesı falan fılan onceden araba parcaları torna freze de ıslenırken sımdı elektronık ısleme merkezlerınde cnc lerde ıslenıyor kı 1000 de 1 hata payı ıle anlayacagın rodaj yalan oldu gıttı kısacası

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçlar lazer teknolojisi ile üretildiği için uzmanların ve opel yetkililerin söylediği rodaj süresinin olmaması
ancak ne olur olmaz diye 1000-2000 km de aracı fazla zorlamamak en iyisi

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eskidenmiş rodaj olayları ama yine de ilk bir kaç depo sakin olmaktan zarar gelmez.

mertkaya39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok kafamı karıştıran konu.hala servise gitmedim gittiğim gibi kapıdan girer girmez ilk sorcağım soru bu olucak :)