Mokka bu uyarı neyle ilgili ?

ibozdag

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Resimdeki uyarı radyo & Nav. ekranında cıktı. ne demek istiyor anlayamadım. devamlı ekranda kalan bir uyarı degil ama 20 dk.yol boyunca 2-3 defa ekrana geldi gitti. farlarla ilgi bir sorun olabilir mi ?

birde ekranımda motor yagı azalıyor gibi bir uyarı cıktı. servisi aradım periyodik bakım zamanı gelmis. bu sekilde 300-400 km daha gidebilirsiniz dedi. bunu teyit edebilecek biri varmı. sıkıntı yasamayalım.

Ekli dosyalar

• IMG_4829.JPG
    IMG_4829.JPG
    31.7 KB · Görüntüleme: 61

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece tahminde bulunabilirim. Sanırım ekranda çıkan bu uyarı otomatik far sisteminin devreye girdiğini göstermek amacı ile çıkıyor olabilir. Yağ olayı ise biraz karışık aslında. Normal şartlarda yağınızın 15 bin km de bir veyahutta yılda bir (hangisi önce dolarsa) değiştirilmesi gerekiyor. Bu demek değildir ki hemen part diye değiştirilmeli. Aracınız garantili ise serviste 500km yi geçmeden değiştirilmesi gerekiyor aksi halde garanti konusunda sıkıntı çıkartabiliyorlar. Garantisi yoksa uyarıyı resetleyip devam edebilirsiniz ama size tavsiyem uyarıyı aldığınızda yağı değiştirmeniz yönünde.

İyi sürüşler.

ibozdag

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı uyarıyı tekrar aldım ve cozdum hareket halindeyken park sensoru acık kalınca bu uyarıyı veriyormus bilginize

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi