Mini İzmir Cila Buluşması (25/12/2011)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mini İzmir Cila Buluşması (25/12/2011)

thejazz link' Alıntı:
Sık cila yapmanın hiçbir zararı olmaz, boncuklanma  azaldığı zaman yapmak daha mantıklı tabi ancak ben sabredemiyorum mesela uğraşmak hoşuma gidiyor :)

Sık cila yüzünden araba vernik kabuklanması yaşamas değil mi?!?

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende cila makinesi var. Ancak elektirikli olması dezavantaj her zaman uzatma kablosu yada piriz bulamıyorum. Yeni cila makinesi alacak arkadaşlarıma tavsiyem şarjlı makine almaları .

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
bana guzel bır cıla markası onerırmısınız gecen gun wax alacaktım turtle marka o nasıldır
Sıvı cilalar uygulaması kolay olduğundan alışık olmayanlar için tercih sebebidir. Yanlız üzerinde cila diye çevirisi yapılmış bazı Turtle Wax ve özellikle kırmızı kutularda satılan Sonax ürünlerine dikkat edin, bazılarının içinde aşındırıcılar var sizi yanıltmasın. Aracınızda hare bırakmanıza neden olabilir.
Tavsiye derseniz Meguiar's Tech Wax 2.0 hem uygulaması çok kolaydır hem miz gibi kokar :) hemde plastik aksamlarda leke bırakmaz ve kolayca temizlenir. Başlangıç için bence ideal ürün. Ancak markası ne olursa olsun aracın üzerinde mutlaka cila olsun :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
vay..vay..vay..vay...muhabbete bak...cilaya bak...  (nedir sizdeki bu cilalı muhabbet merakı Tolga bey oğlum?  011zaa)

Tez vakıt buluşmaya gidile!  kingg

Tez sen buraya beklene, sen gele, muhabbetler edile. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=3451.msg77706#msg77706 date=1324887842]
Geldim toplantıdaydım yeni çıktım, bu aralar yoğunum biraz malum yıl sonu.
ևok keyifli bir mini pazar buluşması gerçekleştirdik Doğan ile beraber. Ortaya çıkan sonuç gerçekten güzel. Her ne kadar köpüklü yıkama tavsiye etmesemde pazar günü İzmir'de gittiğimizden yerden başka bir alternatifimiz yok maalesef. Yaptığımız işlemlere gelince; araç yıkandıktan ve "Meguiar's Water Magnet" ile kurulandıktan sonra yüzeyi inceledik. Birkaç ufak tefek ince çizikler ve kuş pisliği ardında kalan minör seviyede vernik yanması haricinde araçta harelenme, hologram izleri vs. birşey yoktu. ֖zellikle motor kaputu üzerindeki çizikleri Meguiar's M205 sayesinde el ile uygulamak suretiyle kaybettik. Makine ile uygulama şansımız yoktu maalesef :( Diğer ufak tefek kuş lekelerinide büyük ölçüde minimize ettik. Fazla vaktimiz olmadığından ön kaputa Poor Boys Black Hole Glaze uyguladık, onun kurumasını beklerken aracımızın diğer panellerine Meguiar's Tech Wax 2.0 uyguladık. Kuruyan Balck Hole, Meguiar's Supreme Shine mikrofiber bezi ile itinayla silindi ve kaputumuza da waxımızı güzelce çoook ince bir tabaka halinde uyguladık. Bekledik biraz muhabbet ettik, Doğan kardeşimin sohbetine doyum olmuyor :) Güldük makara yaptık sonra kuruyan cilamızı severek, okşayarak :) güzelce sildik. Krom panjurdaki ufak tefek kireç izlerini Meguiar's UQD püskürterek çıkardık ve geçtik arabalarımızın karşısına keyifle izledik.
Sonuç olarak ortaya çıkan sonuç çok kısa zamanda ve bu şartlarda güzeldi. Ancak beni çok fazla tatmin etmediğini paylaşmak isterim.

Amanin demek ki ben türünün son örneği değilmişim demek ki soyum tükenmemiş  ;D Benim gibi hala araba manyakları var mış  greatt Süpersiniz Kardeşlerim 23 Ocak 2012 de İZMİR deyim memleketimdeyim İşallah gelir gelmez sizler le tanışma imkanım olur. Sizlerle tanışmak istiyorum. İşallah  
[/quote]

Valla bekleriz, geldiğinizde bir PM atarsınız, hemen bir buluşma ayarlar bir araya geliriz. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tesekkur ederım oguz..bunumu alayım sonax hızlı cılamı kırmızı olan

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

dipp link' Alıntı:
bi ses vermiyorsunuzki geleyim. bende pazar gunu bi yerlerde kesin bi toplantı var diyordum kendi kendime :)
saka bi yana arabam siyahtan beyaza dönmeye başladı bi yikatsam iyi olucak sanırım :) bi dahakinde haberim olsun ;)

Oo buluşmaya istekli bir üye.. Güzeel. E o zaman bir İzmir buluşması başlığı açmak farz oldu demek ki. (:)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=3451.msg78033#msg78033 date=1324926062]
Sık cila yapmanın hiçbir zararı olmaz, boncuklanma  azaldığı zaman yapmak daha mantıklı tabi ancak ben sabredemiyorum mesela uğraşmak hoşuma gidiyor :)

Sık cila yüzünden araba vernik kabuklanması yaşamas değil mi?!?
[/quote]
O dediğin sakın kirli yüzey üzerine yapılan uygulamalar sonrası oluşan pürüzlenme olabilir mi acep? Cilanın herhangi bir zararı olmaz çünkü.
Ancak arada kaporta yüzeyinde parmak uçlarını gezdirmek ve duruma bakmak lazım tabi. şayet yüzey pürüzlüyse kil yardımıyla temizlik yapmak lazım gelir. (olmasa bile zamanla yüzey kirleniyor)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet İzmir buluşması çok iyi olacak. Sömestr tatilinde ordayım Bilginiz olsun. Ben Arabam ve Fotoğraf makinem

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Evet İzmir buluşması çok iyi olacak. Sömestr tatilinde ordayım Bilginiz olsun. Ben Arabam ve Fotoğraf makinem

Hepinizi ayrı ayrı bekliyoruz. :)