Mersinden selamlar ...

Xodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar, siteyi bayağıdır takip ediyordum ama yazmak bu güne nasip oldu.

aracım 2014 şubat çıkışlı, 2013 model beyaz sport 1.3 cdti. şuan 7000 km 'yi devirdik.  Yalan yok opel'in kronik sıkıntıları olduğunu bildiğimden bir yıl garanti uzatma yaptırdım.

Aracı aldıktan sonra Mersin buse filmde açık ton cam filmi çektirip, plaka yapıştırma yaptım. Bir de ön kapı eşiklerine şu krom astra yazılı parçaları taktırdım. Araç daha şık bir hale geldi.

Yeri burası mı bilmem ama kendi tecrübemi kısaca paylaşacak olursam. Efendim araç ciddi manada uzun bir hactback, ama bu durum arka koltuklara pek yansımamış, büyüklük daha ziyade tasarımdan geliyor. Ama bu durum sıkıntı yaratmayacak şekilde halledilmiş  yani citroen c5 vs. fransız arabaları da çok şık araçlar ama ciddi tasarım hataları mevcut. Opel'de bu durum çok fazla yok, sonuçta alman. Opelin sıkıntısı ise yıllar geçse de araçta gayet basit olan güncellemeleri yapmaması, örneğin 2014 yılında satışta olan ve yakın zamanda makyaj görmüş bir araçta yan sinyalleri dikiz aynalarına almak, iç ışıklandırmayı daha modern hale getirmek ya da en kötü bir güneş gözlüğü kabı koymak gibi.

Aracın tasarımına laf yok, iç göğüste gayet şık, ancak c sınıfı olan alman menşeli bir aracın göğsünün bu kadar sert plastikten yapılmış olması büyük eksi bence. japonlar dışında bu durum diğer markalar da yok nerdeyse. Evet kalitesiz bir malzeme değil ancak bu araçta corsa değil, az para da değil. İkinci dumur olduğum olay c sınıfı neredeyse full bir araçta yolcu koltuğunun yükseklik derinlik ayarlı olmaması. Dalgakıran mevzuuna girmiyorum bile:)

Bir tanede olumlu yön yazalım, yol ve motor sesi. 215/50/17 lastikler olmasına ve dizel motor olmasına rağmen iki seste içeride yok. bu durum  çok hoşuma gitti. Amaaa o trim sesleri neyse o konuya da girmiyorum:)

En büyük hayal kırıklığım, müzik sistemi oldu. Arkada tweeter olmamasından şüphelenmiştim zaten ama bu kadar kötü bir ses sistemi resmen ayıp. Bu durum insignia'da da böyle tabi. Yani çok yüksek ses çıkışı ya, bass'ı geçtim ama ses netliği çok kötü. VW groubunun ses sistemine kulağım alıştığından resmen hayal kırıklığı yaşadım. halbuki böyle şık ve spor bir aracın güçlü kozlarından birinin ses sistemi olması gerekirdi. şöyle bir durum var yalnız, fm, usb, orjinal cd arasında ciddi kalite farkı oluyor. yine iyi değil ama kulak alışmaya başladı işte, mecbur. Arkadaşta golf var ses sistemini karşılaştıramıyorum bile.

Yine bir artıya gelirsem araç bence uzun yol arabası, cidden uzun yolda hiç yormuyor. Direksiyon mükemmel yol /motor sesi de yok. Biraz rüzgar sesi var, o da abartılı değil.

şuan şehir içinde kullanmaktan dpf sıkıntısı yaşıyorum. ilgili sayfaya yazdım.

Son bir not son zamlar sırasında opel bu astradan iyi sattı, mersin sıfır astra kaynıyor.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mersinden selamlar ...

Hoşgeldiniz gayet hizli bir giriş yaptınız soylediklerinizin birçoğuna katiliyorum keyifli forumlar :D

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoşgeldiniz...

Keyifli forumlar....

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee

Aracınızı güzel günlerde kullanın

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

welllcommee

labz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşgeldiniz aracınızı güzel günlerde kullanın mersinde bir buluşma yaptık bir de iftar programı yapmayı düşünüyoruz sizide bekleriz ayrıca whatsapp mersin grubumuz var oraya da bekleriz  welllcommee