Merkezi kilit sorunu

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracıma nazar değdi sanırım dün aracı kumanda ile kilitledim. Alışkanlıktır komple kontrol ederim kilitledikten sonra. Sağ arka sürgülü kapı kilitlenmemiş birkaç defa denedim aç kapa yaptım kilitlemedi içeriden manuel kilitledim. Sonra farkettimki kumandadan kitlerken anahtarı sürücü tarafına yakın tutarsam bütün kapılar sorunsuz kilitlenip açılıyor. Biraz uzaktan kitlersem sağ sürgülü kapı hariç sorunsuz çalışıyor. Pil zayıfladı desem neden bütün kapıları kumanda edip tek kapıya müdahele etmiyor?
Değerli yorum ve fikirlerinize ihtiyacım var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:24 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:22 ----------

@ndipi abi bu yanlış oldu sana zahmet diğer konuyla birleştirirmisin

imlada ve yazımda kusur olursa affola...
Samsung 5830i ile gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracın çalışmasında problem yok arıza vermede yok sadece uzaktan kilitleyince sağ sürgülü kapı kilitlenip açılmıyor. Yakında yani sürücü kapısı yakınında kumandaya bastığımda sorun yok herşey yolunda

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam işte frekans yetersiz kalıyor olabilir.pildende olabilir kapının kilit sistemindede olabilir.en basit pilden başla bence

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma nazar değdi sanırım dün aracı kumanda ile kilitledim. Alışkanlıktır komple kontrol ederim kilitledikten sonra. Sağ arka sürgülü kapı kilitlenmemiş birkaç defa denedim aç kapa yaptım kilitlemedi içeriden manuel kilitledim. Sonra farkettimki kumandadan kitlerken anahtarı sürücü tarafına yakın tutarsam bütün kapılar sorunsuz kilitlenip açılıyor. Biraz uzaktan kitlersem sağ sürgülü kapı hariç sorunsuz çalışıyor. Pil zayıfladı desem neden bütün kapıları kumanda edip tek kapıya müdahele etmiyor?
Değerli yorum ve fikirlerinize ihtiyacım var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:24 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:22 ----------

@ndipi abi bu yanlış oldu sana zahmet diğer konuyla birleştirirmisin

Mehmet bey yapacağınz şey çok basit. Önce WD sprey alin tum kapi kilitlerine uygulayin ondan sonra sorun devam eder ise kumandanin pilini degistirin.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yağlama işini son bakımda yaptırdım, geriye tek kalan eğer ben askerdeyken babam pili değiştirmediyse 5.5 yıl aradan sonra pil zayıflıyor:rolleyes: Anlamadığım neden tek kapıda gösteriyor etkisini.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağlama işini son bakımda yaptırdım, geriye tek kalan eğer ben askerdeyken babam pili değiştirmediyse 5.5 yıl aradan sonra pil zayıflıyor:rolleyes: Anlamadığım neden tek kapıda gösteriyor etkisini.

O kapida pislik yagsizlik daha fazla vardır o tam kapasite kaldiramiyordur. Pili degistirin kendi aracimin kini 2 senede degistirdim. Ayrıca askerdeyken araciniz kullanılmadiysa akünzde zayıflamis olabilir o neden de yapabilir

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aküden olcağını sanmıyorum. İlk fırsatta pili değiştireyim bakalım sorun ondamı çünkü kendimce yorumluyorum tek mantık pil.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
[MENTION=35205]Emre Ünan[/MENTION] abi kilitli konuya sen cevap yazdın ama ben soru soramıyorum doğal olarak:rolleyes:Buradan sorayım;Tesadüf derken abi anlamadım?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
[MENTION=35205]Emre Ünan[/MENTION] abi kilitli konuya sen cevap yazdın ama ben soru soramıyorum doğal olarak:rolleyes:Buradan sorayım;Tesadüf derken abi anlamadım?

Mehmet, kilitlerin arada mallı tutuyor demek istiyor Emre arkadaşımız aynı şey bazen benim kilitte de oluyor kuman da ile kilitlerim sonra basarsın açmaz konta ile kapıyı açarsın sadece sürücü tarafı açar saçma sapan bir şekilde hayatına devam eder gider. :) ama sen yine kumandanın pili ile başla işe ucuzdan pahalıya mantı. ;)