Merkezi kilit kumanda

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, kronik sorunlu olan kardeşim yine bir arızayla karşıma geldi, "abi kumanda arabayı açmıyo!" :D Neyse ki anahtarı kapıya sokup açmış ancak çift kilitlediğinden ötürü sürücü kapısı hariç kapı kilitlerini el yordamı ile kaldırsak bile açılmıyor. Anahtarın üzerinde lamba yanıyor aç/kapa tuşlarına basınca ancak araba tepki vermiyor. Kumandanın pilinin zayıflamasıyla bunun gerçekleşmesi ne derece mümkündür, eğer sorun kumandada değil ise nereye bakmamız gerekir?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kısaca yuhhhh diyorum Mert yeminle bugün arkadaşlar ile yemeğe gidelim dedik arabayı açayım dedim bas düğmeye sadece sürücü kapısı açıldı diğer üç kapıdan ses seda yok. Neyse dedim içerinden açma kapamayı deneyeyim yine aynı numara oldu en sonunda arabayı çalıştırdım gittim geldim denedim bu kez çalıştı ama neden böyle bir halt yedi anlamadım. Konunun takipçisiyim yani.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı kontaga takip Işıklar yanana kadar çevirin. Işıklar yanarken kumandadan herhangibir tuşa basın. Kapılar bi kere kitlenip açılır ve kumanda kod öğrenmiş olur. Vectra kullanırken benim kumandada da aynı sıkıntı vardı. Bikaç kez yere düşüldükten sonra başladı. Içinde bi lehim zarar gördü sanırım. Ayda bir kodu unutuyordu bende hayirlatiyordum :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada kumandanın araba ile iletişim kurma sorunu var nadir abi, şuan hiç bir şekilde merkezi kilide sinyal yollayamıyor veya yolluyorsa da merkezi kilite ulaşmıyor sinyaller. Manuel olarak sürücü kapısına soktuk ve sadece o kapıyı açabildik.
[MENTION=50639]marmarali83[/MENTION] bahsettiğiniz şeyi yaptım, arabayı alırken yapmıştım çık çık diye kapatıp açmıştı ilk yaptığım zaman, şimdi o şeyi yaptım ancak merkezi kilit ona da tepki vermiyor. Selim abi'nin eli lazım burada, bir el atsa da sigortası mı attı acaba merkezi kilidin bir temassızlık mı vardır neyse artık bir çözsek şu işi. Memlekete gidip ailecek afyona geri dönmemiz gerektiğinde inip binmede sıkıntı yaşarız yani kardeşimle bir şekilde ayarlarız da kapıları açamıyoruz şu durumda :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Anahtarı kontaga takip Işıklar yanana kadar çevirin. Işıklar yanarken kumandadan herhangibir tuşa basın. Kapılar bi kere kitlenip açılır ve kumanda kod öğrenmiş olur. Vectra kullanırken benim kumandada da aynı sıkıntı vardı. Bikaç kez yere düşüldükten sonra başladı. Içinde bi lehim zarar gördü sanırım. Ayda bir kodu unutuyordu bende hayirlatiyordum :)

Hakan benim alarm sonradan takıldı. Üzerinde merkezi kilit vardı ama alarm yoktu yani kontak ile kilitleniyor idi. Dedin teknik bunda da işe yarar mı?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan benim alarm sonradan takıldı. Üzerinde merkezi kilit vardı ama alarm yoktu yani kontak ile kilitleniyor idi. Dedin teknik bunda da işe yarar mı?

Anlattığım yöntem orjinal merkezi kilit ve orjinal kumanda da ise yarıyor. Sonradan takılanlarda ise yayarmi yaramaz mı bilmiyorum ama taktırdığınız alarm sistemi arabanın orjinal kumandası ile kapıları kilitledikten sonra devreye giren bir sistemse, yani kapıları kilitlemek için orjinal kumanda kullanılıyorsa benim söylediğim işlem yapılabilir fakat taktırdığınız alarm sisteminin kendi kumandası varsa o kumanda ile kapıları açıp kilitliyorsaniz o kumanda arabadan kod ogrenmez diye düşünüyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kendi kumandası ile açıp kapıyor. :(

iyilmaz19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ben de yeni kumanda spariş verdim 115 tl ye taksitli görünce aldım.
şimdi bu kumandayı nasıl arabayla senkronize edeceğim kontağa sokup kapama tuşuna basılı tutmam yeterli olacak mı?

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Vallahi geçen hafta benim orijinal kumandası da cortladı :D Kumandanın ışığı yanıyor ama kapıları açmıyor kapamıyor anahtarı sokup açıyom kilitleri :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ben de yeni kumanda spariş verdim 115 tl ye taksitli görünce aldım.
şimdi bu kumandayı nasıl arabayla senkronize edeceğim kontağa sokup kapama tuşuna basılı tutmam yeterli olacak mı?

Anahtarı kontağa sokup kontağı aç, göstergedeki tüm ışıklar yansın. Bu şekilde kumandanın üzerindeki kapı kapatma tuşuna 3-4 saniye basılı tut, kapılar kapanıp açılacak... Senkronizasyon tamamdır...