Merkezi kilit kumanda sorunu

mstf_shn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model combo c 1.3 cdti aracımın kumandasının kilitleme kısmına basınca bazen kilitlemiyor bazende kilitliyor.Açarken problem yok hemen açıyor ama kilitlerken dediğim gibi oluyor.Mecburen anahtarla kilitliyorum.Bazen kilitlese bile tekrar kendi kendine hemen açılıyor.Bu arada orjinal kumandalı anahtar yani sonradan yaptırma değil.Pilide değiştirdim yeni yani anlamadım gitti.Yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

mstf_shn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç başına buna benzer yada aynı durum gelen yok mu ya...
Forumda kontak açık konumda iken açma ve kapama tularına aynı anda basarak senkronizasyonu okudum bunu deneyeceğim.Sonuç alamazsam başka önerisi fikri olan yok mu?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şu an ki aracımda sol arka kapıda böyle bir durum vardı. Kilit ve motor kısmı bir. C kasaları hatırlamıyorum. Kilit motoru kafasına göre bazen kilitliyor bazen kilitlemiyordu, kilidin mekanik kısmını dağıtıp temizleyip yağlayıp kapattım. Çıkma bir motor bulup değiştirdim, sorun çözüldü..

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ayrıca kilitlemediği durumlarda anahtarın ucuyla içeriden kilitlemeye yarayan bir boşluk var. Oraya anahtarı sokup yukarıya kaldırırsanız kapı dışarıdan açılamaz sadece içeriden açılabilir duruma geliyor.