Mercekli xenon

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracıma Hella marka mercekli far takmak istiyorum,servis takıcak fakat ben ilk çalıştığındaki aşağı yukarı hareketini yapmasını istiyorum ve mümkünse AFL özelliğini nasıl yapabilirim Ankarada bunu yapabilen birileri var mı farları da ordan alabilirim.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afl özelliği sağa sola dönmesi siz bixenon yapacaksınız mercek hem kısa hemde uzun olarak yanacak yani

nasıl yapacağınıza gelince far içinden uzunlardan far motoruna paralel kablo çekeceksiniz hepsi o elektrikçiye söyleyin o anlar

mümkünse afl olsun demişsiniz afl olması için afl sensörü afl beyni , afl farı (farklı- pahalı), orjinal xenon balastı , d2s ampul kiti bunların toplamı size yaklaşık 2000 e mal olur ayrıca tech2 den aracın beyninden afl/ahl yi açmanız gerekir bazı parçalar çıkma olmak şartıyla siz bixenon yapın güle güle kullanın bence
kolay gelsin

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afl özelliği sağa sola dönmesi siz bixenon yapacaksınız mercek hem kısa hemde uzun olarak yanacak yani

nasıl yapacağınıza gelince far içinden uzunlardan far motoruna paralel kablo çekeceksiniz hepsi o elektrikçiye söyleyin o anlar

mümkünse afl olsun demişsiniz afl olması için afl sensörü afl beyni , afl farı (farklı- pahalı), orjinal xenon balastı , d2s ampul kiti bunların toplamı size yaklaşık 2000 e mal olur ayrıca tech2 den aracın beyninden afl/ahl yi açmanız gerekir bazı parçalar çıkma olmak şartıyla siz bixenon yapın güle güle kullanın bence
kolay gelsin

Peki sadece far ve ampul alıp paralel kablo çekersek farlar sağa sola dönüyor mu ?

Teşekkürler.

Son düzenleme:

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afl farı ayrı oluyor sağa sola dönmesi için ayrı bir motor (afl motoru) daha var içinde, far tanesi serviste 1150 civarına satılıyor

hayır afl uydurma yapılamıyor bixenon fardaki gibi

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Peki sadece far ve ampul alıp paralel kablo çekersek farlar sağa sola dönüyor mu ?

Teşekkürler.

cok sakacisiniz :D

AFL far berkay beyinde dedigi gibi cok ayri bir sistem serviste %25 yas indirimi ile bos far fiyati 1200 TL (tanesi)

AFL kontrol unitesi : 550 TL x 2 oluyor (hem saga hem sola)
AFL Beyni : 580 TL
AFL li farlar : 1200 TL x 2
Aks sensoru : 200 TL
Kablo soket ve tesissat : 300 TL

bunlar haricindeki parcalar cok rahat piyasada cikma bulunur. Ampul+Ballast+ Atesleyici cikma olarak 300TL civaridir.

kolay gelsin

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki sadece far ve ampul alıp paralel kablo çekersek noluyor peki ben onu anlamadım arkadaşlar kusuruma bakmayın :D

Astraopc arkadaşım ben baştan eledim senin listeyi :D:D

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ergun bey en ucuz şekilde şu şekilde yapabilirsiniz mercekli far montajını .. 1 takım bi-xenon far alırsınız 1 tanede xenon kit ..uzundan far motoruna paralelide çekersiniz olur biter..bunun haricinde daha ucuza çıkmaz bu iş benden söylemesi :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Peki sadece far ve ampul alıp paralel kablo çekersek noluyor peki ben onu anlamadım arkadaşlar kusuruma bakmayın :D

Astraopc arkadaşım ben baştan eledim senin listeyi :D:D

Dediginiz sistem ile yan sanayi xenon setlerinde bi-xenon ozelligi aktif ediliyor, ancak far icinde kablo kesiliyor. Tabii bu farlari garanti disi birakiyor.

Bakin eger cikma olarak ballast+atesleyici asagidaki linkten alirsaniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...i-araclari-vw-opel-mercedes-xenon-beyin/detay?

bu setten iki adet alacaksiniz...

ve asagidaki link hella mercekli farlari tr de en ucuz satan yerdir...

www.sayiner.com.tr

buradan da farlari alip...

yaklasik 900 tl gibi bir rakama orjinal hella mercekli far yaparsiniz... burada kesme bicme farlara zarar verme yoktur.

Tabii bir kac tesisat eklenmesi yapilacak 20 cm 4 adet kablo lazim... eksatradan cekilmesi gereken 2 ser adet kablo icin bu kablolarla farlarda eksik olan sase icin...

Neyse bu sekli ile 900 - 950 tl gibi bir rakama yaparsiniz.

Berkay beyin dedigi sekilde ise size 750 - 800 gibi bir rakami bulur...

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun arkadaşlar ben sadece aracın çalıştığında farın aşağı yukarı yapıp selamlamasını istiyorum bari o mümkün olsun yaw :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Mumkun degil dediginiz sekilde :D... ilk mesajimda dedigim harcamalari yapinca ancak asagidaki gibi olur.

http://www.youtube.com/watch?v=rTbnGhT3kdA