mazot filtresi

ubtatto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam aracım 2007 model astra hb 1.3 cdti easytronic enjoy
filtre ve yağ değişimine götüreceğim ancak servislere para kaptırmamak için malzemeleri internet üzerinden alıp bir ustaya makul ücrette değiştirtmeyi düşünüyorum! ama araştırdığım kadarıyla bu araçlarda 2 türlü mazot filtresi kullanılıyormuş benim araçta kullanılan mazot filtresinin türünü nasıl anlayabilirim acaba?
bir sorumda hangi marka ve model yağ alacağım hakkında,
biraz araştırdım birçok kişi mobil esp 0-40 w yağı övmüş ama bakım yapılan listeye baktığımda servis daha önce 5-30w yağ koymuş araca.. anlayan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yağ konusunda fikrim yok ama servis aynı motor aracıma 5-30 koyuyor, filtre için sipariş vermeden önce satıcıya mesaj atarsanız onlar şase no ile yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ubtatto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler kardeşim benim aracada servis 5-30 yağ kullanmış en son ama forumda bazı arkadaşlar 0-40 yağ kullanıp çok memnun olduklarını belirten birkaç yazışmaları üzerine sormak istedim bu soruyu
filtre işini aracın seri numarasıyla çözebilirmiyim yani? birde daha önceki mesajımda mazot filtresi diye yazmışım , yağ filtresi olmalıymış 2 seçenekli olan ufi veya purflux olarak..
bir sorumda birkaç marka yan sanayii filtreler var bosh seçimi doğru olurmu acaba?

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
teşekkürler kardeşim benim aracada servis 5-30 yağ kullanmış en son ama forumda bazı arkadaşlar 0-40 yağ kullanıp çok memnun olduklarını belirten birkaç yazışmaları üzerine sormak istedim bu soruyu
filtre işini aracın seri numarasıyla çözebilirmiyim yani? birde daha önceki mesajımda mazot filtresi diye yazmışım , yağ filtresi olmalıymış 2 seçenekli olan ufi veya purflux olarak..
bir sorumda birkaç marka yan sanayii filtreler var bosh seçimi doğru olurmu acaba?

Abi ben 2011 yılında aldığımdan beri 0w40 mobil 1 koyuyorum. Filitrenin footosunu çekebilirseniz yada en azından altında sensör var mı yok mu onu belirtirseniz daha iyi olur. Benim araç 2011 model 2010 aralık üretimli bosch sensörlü filtre kullanıyor.

ubtatto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabın için teşekkürler, valla filtrenin yerini bilmediğimden resminide çekemedim,o yüzden yazdım.çekebilseydim internetten bakıp karşılaştırıp bulabilirdim herhalde,model yılına göre farklılıklar varsa diye sormak istemiştim aynı yılda her 2 filtreden kullanılmışsa dediğin gibi bakmak lazım önce söküp bakmaya gelince dediğim gibi yerini bilmiyorum
söylediğin yağ olayına gelince acaba tüm modellerde kullanılabiliyormu bu 0-40 yağ acaba yoksa sadece belli modellerdemi kullanılabiliyor acaba, kullanabilirsem eğer bana artıları yada eksileri neler olur?öncelik amacım performans değil motorun iyi korunması....
birde yan sanayi filtrelerden hangi markayı tercih etmeliyim? bosh yeterli olurmu?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
cevabın için teşekkürler, valla filtrenin yerini bilmediğimden resminide çekemedim,o yüzden yazdım.çekebilseydim internetten bakıp karşılaştırıp bulabilirdim herhalde,model yılına göre farklılıklar varsa diye sormak istemiştim aynı yılda her 2 filtreden kullanılmışsa dediğin gibi bakmak lazım önce söküp bakmaya gelince dediğim gibi yerini bilmiyorum
söylediğin yağ olayına gelince acaba tüm modellerde kullanılabiliyormu bu 0-40 yağ acaba yoksa sadece belli modellerdemi kullanılabiliyor acaba, kullanabilirsem eğer bana artıları yada eksileri neler olur?öncelik amacım performans değil motorun iyi korunması....
birde yan sanayi filtrelerden hangi markayı tercih etmeliyim? bosh yeterli olurmu?

Sağ tarafta hava filtresi kutusu var siyah onun arkasında sağ ön amortisör kulesine bağlı üstten iki adet sert siyah hortum bağlanıyor. Silindirik alt tarafında sensör olanıda var olmayanıda. Bir ara fotosu vardı ama bulamadım bilgisayarda.