Mantzel powerbox

Paloma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mantzeli soğuk hava çekebilen güvrenilir bir hava filtre sistemi ile besleyebilirseniz.1.4 motorda chipsiz +5-8 bg arası alınabılır ,yazılımla beraber 15 bg temiz.

nasıl ya ben doğrumu duyuyorum 1.4 motorda 15 beygir verim burda sanayide sormadıgım tuningçi kalmadı opel 1.4 de çip dahi atsak ne yapsak 3-4 beygir alırsın diyolar

Hassan07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 94 model GSI'a yatırdık mantzel'i , alt parçayı 2. el olarak aldık corsa 97 GSI'ın parçası olarak toplamda bana 600 liraya patladı , araçta ses ve sürat farklılığı yaptı fazlasıyla.

KuDu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm. bende corsa b gls vardı. alt manifolt + mantzel + chip + hks mantar filtre + aliminyum boru ile 112 hp dyno verisi vardı ve triger deiştirirken fark ettim emme eksantriği 1 diş kaçıkmış düzeltince ciddi fark etmişti son haliyle c16xe gsi ları 1-2 boy geçtiğim oluodu en son bi c16xe ile yürüdüm arka tamponunda kaldım geçilince moralim bozuldu sattım arabyı 1,6 eksantikle turbom hazırdı uygun zamanı bekliodum takmak için :D şimdi 1,3 cdti a biniyorum onu doldurcam :D

sonuç olarak alt manifolt ve 1,6 gsi orj. eksantrikleri var lazım olursa bende var satabilirim şu an işime yaramıyor.zeli yaptıktan sonra mutlaka gaz pedalının tepkisini arttırıcak bi ürün kullan çünki senin araban elektronik gaz kelebeği kullanıo ;) egsoz eksantriğinde 1,6 motorla aynı emme eksantriğinin derecesi düşük onuda 1,6 yaparsan tadından yenmez çokta zevkli olur ;)

2057446_600.jpg

2057444_600.jpg

2057443_600.jpg

buda sente kaçıkken 2. viteste kesicili 0-100 videosu

http://www.streetfire.net/video/corsa-b-x14xe-14-16v-opc-mantzel-powerbox-chip_694424.htm

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm. bende corsa b gls vardı. alt manifolt + mantzel + chip + hks mantar filtre + aliminyum boru ile 112 hp dyno verisi vardı ve triger deiştirirken fark ettim emme eksantriği 1 diş kaçıkmış düzeltince ciddi fark etmişti son haliyle c16xe gsi ları 1-2 boy geçtiğim oluodu en son bi c16xe ile yürüdüm arka tamponunda kaldım geçilince moralim bozuldu sattım arabyı 1,6 eksantikle turbom hazırdı uygun zamanı bekliodum takmak için :D şimdi 1,3 cdti a biniyorum onu doldurcam :D

sonuç olarak alt manifolt ve 1,6 gsi orj. eksantrikleri var lazım olursa bende var satabilirim şu an işime yaramıyor.zeli yaptıktan sonra mutlaka gaz pedalının tepkisini arttırıcak bi ürün kullan çünki senin araban elektronik gaz kelebeği kullanıo ;) egsoz eksantriğinde 1,6 motorla aynı emme eksantriğinin derecesi düşük onuda 1,6 yaparsan tadından yenmez çokta zevkli olur ;)

2057446_600.jpg

2057444_600.jpg

2057443_600.jpg

buda sente kaçıkken 2. viteste kesicili 0-100 videosu

http://www.streetfire.net/video/corsa-b-x14xe-14-16v-opc-mantzel-powerbox-chip_694424.htm

Aracınızdaki işlemler benim aracta da var,Düşünenler için şiddetle tavsiye ederim.
Kudret beyin sattığı parcaları aracınıza takınca anlarsınız ancak :)
Sıradan 1.4 1.6 ları saymıyorum zaten, 1,8 2.0 ler zorlar fakat peşlerinden kovalarsınız.
2.0,2.5 cc gibi ağır arabalar ise sadece kalkışta geçileceklerini sanar fakat ben gazı hiç kesmeden kalkıp devam ettiğimde henüz bu tarz arabalara geçilmedim.Genelde 150 160 km hızlara kadar deneyebildim.

Bu arada Logosuz panjur duruyorsa fiyat alabilirmiyim :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu benimde kafamda fazlasıyla yer etmeye başladı, mantzel emme almak-takmakta problem yokta yazılım yada cihp ne kullanıcam onu bilmiyorum, ayrıca opel özel servis çalışanı bi arkadaşımdan duyduğum kadarıyla b kasa gsi lerin eksantrikleride uyuyormuş z14xe ye bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

KuDu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu benimde kafamda fazlasıyla yer etmeye başladı, mantzel emme almak-takmakta problem yokta yazılım yada cihp ne kullanıcam onu bilmiyorum, ayrıca opel özel servis çalışanı bi arkadaşımdan duyduğum kadarıyla b kasa gsi lerin eksantrikleride uyuyormuş z14xe ye bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

evey dediğin doğru opel epc programından kodlarını bakarsan aynı zamanında bende duydum araştırdım eksantrikleri aldım ama takmaya fırsatım olmadı arabayı deiştirdim :)

1,6xe eksantriklerinin (emme-egsoz) dereceleri aynı, 1.4xe'lerinde egsoz 1,6xe ile aynı emmenin derecesi düşük emmeyi değiştiriosun üst kapak 1,6 oluo çok araştırdım forumda aslanın corsasıda öyleydi hatta o alt tarafıda 16xe yapmıştı çok başarılı olmuştu.

isteyen olursa 16xe eksantrikleri satılık evimde durcağına birileri nasiplensin uygun fiyata vericem

gkhanakman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kudret sağol egzantrikler için :) taşlama tamam , headır tamam dereceli tamam bi chip işi kaldı yakında gelicem yanına görürsün aslanı :) fena oldu 4,000 den snra vtech acıo sanki , alt devirler boğuk ama bi sıkıştırma lazım dediğin gibi