manifoldu metal yapıştırıcısıyla yapıştırmak??

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1-2 aydır konu üzerinde araştırma yapıyorum fakat net bi sonuca varamadım manifolddaki çatlak için çözüm araştırıyoruz bulamamamdaki en büyük etkende girnede yaşıyor olmam. ustalık ve parça fiyatları nerdeyse türkiyeye nazaran 2 katı. uzun lafın kısası arkadaşlarla en sonunda manifolddaki çatlağı metal yapıştırıcıyla yapıştırmaya karar verdik sunfix denilen alman menşekli bir yapıştırıcıyla yapıştırmayı düşünüyoruz. yapıştırıcının bilgilerinde motor blogu yapıştırılmasında kullanılıyor yazıyor 200 dereceye kadar dayana bilir yazıyor.. sizin engin bilgilerinize sunmak istedim sizce ne yapmalı? bu arada araba astra h kasa 2004

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Manifold çatlağının onarımında kaynak bile önerilmezken yapışkanın başarılı olacağına inanmam. Hiç bir imkanınız yoksa denenebilir, sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manifoldun 600 derecelere kadar çok rahat ısınacağınıda göz önüne alın derim...tabi bahsettiğiniz eksoz manifolduysa. emme manifolduysa işinizi görür.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapıştırdığınızda tutmaz ise yine başa dönmüş olursunuz. O yüzden denemekte fayda var. Babamın kamyonunda bazı yerleri bond ile yapıştırdığını biliyorum ama tam olarak hangi yapıştırıcıyı kullandığını hatırlamıyorum.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıkma monifold bulun uygun fiyata çok daha sağlıklı,ben öyle yaptım :)

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
çatlak tam motordan cıkan yerde 600 dereceye kadar ısınacağını hiç bilmiyordum. çıkma manifold için 1000 lira istediler. yetkili serviste sıfır parça için 1600 lira gibi bi fiyat vermişti yanlış hatırlamıyorsam. istanbuldan bir iki yer aradık yansanayi parça için 500lira istemişlerdi. kaynak için usta söker bakarız duruma göre 500lira gibi bir maliyetle çözeriz demişti. ne yapacağımı bilemiyorum. çıkma parça için bana yardımcı olabilecek birileri varsa iletişime gecebiliriz. bu arada araba sağ direksiyon fark edermi bilmiyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
çatlak tam nerede 500 tl maliyet çok uçuk yapacağı iş oskijen kaynağı ile orayı temizleyip hafif bir çukur açıp dikiş çekecek taş çatlasın 50 60 tllik kaynakçı işi çıkar ki bu dediğim işlemler çok dar ulaşılması güç yerler değilse yarım saat bile sürmez eğer döküme tig kaynağı oluyorsa argon gazıyla yapılan ondan yaptırın çok sağlam olur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araca binici isem hiç düşünmeden hesaplamadan değiştiririm. Yamalıklı bohça dikiş tutmaz tut sa da tat vermez...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araca binici isem hiç düşünmeden hesaplamadan değiştiririm. Yamalıklı bohça dikiş tutmaz tut sa da tat vermez...

abi kıbrısta bazen 4 5 ay yedek parça beklendiğini bilirim o yüzden parça sıkıntısı çok oluyor süreç değişmediyse türkkiyeden parça isteniyor türkiye yurt dışından parçayı istiyor sonra buradaki isteyene parçayı gönderiyorlar oda kıbrısa gönderiyor benim kaldığım zamanlarda direk kıbrısa parça gelmiyordu