Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

AIRTECH link' Alıntı:
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Piyasada gezen haberler hep kulaktan dolma. Sizin gibi işin içinde olan birinden bu konuda bilgi almak en sağlamı. Mogaz ile Aygaz da aynı yerden dolum yapıyor demişti bir istasyon görevlisi bana doğru mu acaba ?
evet ıstasyon gorevlısı doğru demıs ama dolum pompaları farklı oluyor bu sefer mogaz bıraz nanelı yanı performanslı deyıl yanı propan değerı cok dusuk onu demek ıstıyorum bı düşünsene sımdı opette stılan gaz cok pahalı mogaz satan yer daha ucuz o zaman herkes gudıp mogaz tesıslerınden doldurur ama  aygazın yerını tutmaz cunku katkısız onun ıcın ucuza satılıyor bravoo

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu son zamlardan sonra 1.6t ya LPG takılırım araştırmaya başlıcam artık insaf korka korka arabaya biniyoruz.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Bu son zamlardan sonra 1.6t ya LPG takılırım araştırmaya başlıcam artık insaf korka korka arabaya biniyoruz.
valla hıc sorma darthwıder kardesım yaa  bende arabayı aldım alalı sadce ıkı defa bındım oda zonguldağa gıttım gaza geçmek lazım hemde en kısa zamanda

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinin Lt. fiyatı gece yarısından itibaren 5 TL yi geçiyormuş. Benzinli arabaya binme işi gitgide daha da zorlaşıyor.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
m1 kemal arkadaşım sen taktır arkandan da ben geliyorum haberın olsun  ama montaj sırasında resım cekmeyı mutlaka unutma ayrıntılı olsun  ;)
sabah 8 e randevu almıstım fakat sahura kadar uyumazsan sabahta kalkamazsın tabii ;D
usta da aramıs durmus tlf sessizde ustayada ayıp oldu gunde 6 araca takılabilirlrmis benim yzumden 5 arac montaj yapılmıs  :( :(
kısmet diyim bunda bi hayır var sanırım ogleden sonra 43 derecelik sıcakta 4 yetiskin yolcuyla sehir ici trafıgınde klima acık hic sogutma belirtisi yok ılık ılık  ;D ;D ilerlerken kırmızı ısıklarda okadar esek oldıgını gordukten sonra bu aracın lpg ile nasıl kalkacagını dusunmedim deill ya arrkdas tam gaz istiyor veya kamyon gibi ara gaz verecn ki stop etmsin sagımdan solumdan gecen dalga gcer gibi tebesumlere gıcık oldum...
lpg de agrasıf suruste subap eritme olayı kısalıyormus 50.000 iken bu zaman 20-30 a dusebiiliyormus
yaw benzinde gitmeyen arac lpg de nasıl gıtsin ( sakın bana biri cıkıp lpg ile benzin arasında perfonmas farkı yok demesin ) en yakın arkadasımın sedan astrasında lpg takılı biliyorum)
hem benzinde de subap erir bole zorlarsan sıkıstırsan ( bununda farkındayım )
tatil donusu istedigim fiyatı veren olursa satacam cunku kıyamıyorum elim gitmiyor lpg takmaya gozum gibi bakıyorum

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

Bugunden sonra bende satip dizel otomatige dogru yonelme karari aldim. Eger ki biririsi cikipta 1.4 T lerde 50000 kmyi gectim subap ve cekis sorunum yok demesee onumuzdeki aylarda satisa cikartcam. 5 TL benzin mi olur arkadas. Bu kadar insafsizlik nasil yapiyorlar anlamiyorum artik.

themelih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

ouzhn06 link' Alıntı:
Bugunden sonra bende satip dizel otomatige dogru yonelme karari aldim. Eger ki biririsi cikipta 1.4 T lerde 50000 kmyi gectim subap ve cekis sorunum yok demesee onumuzdeki aylarda satisa cikartcam. 5 TL benzin mi olur arkadas. Bu kadar insafsizlik nasil yapiyorlar anlamiyorum artik.

Benim bacanak 2011 de 1.4 T A.S aracına taktırdı 20binde o günden beridir hiç sorun yaşadığını bilmem uzun zaman oldu arabasına binmeyeli ama en son 60 bini geçmişti halen de hergün kullanılıyorlar. Bende yeni aldım aynı araçtan  aslında direk landirenzo garantili taktıracaktım ama sadece 3*5 ay denemek istedim benzinle ne kadar götürür diye çok kullanmadığım için  ama aldığımdan beri üst üste 2 kere zam yedik hayırlı olsun ne diyelim. Vergilerde ne artış ne de indirim var denildikten sonra  ertesi gün benzine zam  =)

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

themelih link' Alıntı:
Benim bacanak 2011 de 1.4 T A.S aracına taktırdı 20binde o günden beridir hiç sorun yaşadığını bilmem uzun zaman oldu arabasına binmeyeli ama en son 60 bini geçmişti halen de hergün kullanılıyorlar. Bende yeni aldım aynı araçtan  aslında direk landirenzo garantili taktıracaktım ama sadece 3*5 ay denemek istedim benzinle ne kadar götürür diye çok kullanmadığım için   ama aldığımdan beri üst üste 2 kere zam yedik hayırlı olsun ne diyelim. Vergilerde ne artış ne de indirim var denildikten sonra  ertesi gün benzine zam  =)
araci ilk aldigimda 4.18den aliyordum benzini hic unutmam.  Artik bir cozum yolu bulcaz bakalim ne yapcaz. :)

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

atiker obd 2 ile şehir içi ilk depo bitti

opet aygaz lpg 28 litre aldım 77.50 tl depo fulledi. litre fiyatı 2.73 tl

268 km şehiriçi sakin kullanım 2-3 bin devir aralığı kullandım 1 litre ile yaklaşık 9,5 km veya km de 29 kuruş yakıyor.

araba 4770 km de şuan için iyi diyebilirim. atiker lpg ile yaklaşık 1000 km yaptım bir sorun görünmüyor.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şehir içi ideal çok iyi diğer izlenimlerin nasıl