Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

M1kemal link' Alıntı:
2012 model temmuzun son haftası trafıge cıkmıs 1.6 Astra hb  daha arac lpg taktırmıs bi vatandas ile sohbet etme imkanım oldu aracın km 45000 de ve daha tık dememis
kiti ve markası landirenzo evo 1650 tl ye takmıs
LPG ile 45000 görmüş sorunsuz araba. iyi habr die buna denir.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla ne diim bu sohbetten sonra benimde iştahım kabarmadı değil fakat oruçtan dısarı cıkamıyorum... malum 47-48 derecelik sıcaklar  ;D ;D
ramazandan sonrada 4000 km lik uzun bi yolum olacak hesaplarıma gore takarsam 400 tl kar elde edecem...

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
valla ne diim bu sohbetten sonra benimde iştahım kabarmadı değil fakat oruçtan dısarı cıkamıyorum... malum 47-48 derecelik sıcaklar  ;D ;D
ramazandan sonrada 4000 km lik uzun bi yolum olacak hesaplarıma gore takarsam 400 tl kar elde edecem...

yeni 2000km yol yaptım lpg ile ortalama 20-23 kuruş yaktım... araç dolu, bagaj dolu, klima hiç kapanmadı. ortalama 110-120km/h arası kullandım. lpgyi 2,74 dende aldım 2,37dende... benzinde gitseydim 35 kuruştan fazla yakacaktım.

sizin 4000kmde ortalama 500-600lira arasında karınız olur.

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık 50.000 Km. de süpap sorunu çıktığı söyleniyor. Km. başına benzine göre 150 Kuruş az yaksa 50.000Km. sonra 7500TL kar edilmiş olur. Piyasada yaklaşık 1500 TL  ye onarım yapıldığı söyleniyor. onu düşsek bile 6000TL net kar olur. Bence hiç korka korka binmeye gerek yok. Ben de BRC LPG taktırdım. şimdilik 3000Km. oldu. İnşallah hiç sorun çıkmaz.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sahura kadar uyumuyorum biraz daha disimi sıkıp uyumayıp sabah 7 de aracı bırakayım zaten motorun soguması vs. derken 5-6 saat oluyor aracı aksam iftardan once alırım...

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
sahura kadar uyumuyorum biraz daha disimi sıkıp uyumayıp sabah 7 de aracı bırakayım zaten motorun soguması vs. derken 5-6 saat oluyor aracı aksam iftardan once alırım...

atiker obd II taktırdım arabam 3500 de iken takıldı şuan için 1500 km yol yaptım şehir içi 27 kuruş uzun yolda 20 kuruş yakıyor şuan için menmunum bir sıkıntı görünmüyor

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deneyimlerinizi buradan bekliyoruz 200 krs iyi

Vet15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
yeni 2000km yol yaptım lpg ile ortalama 20-23 kuruş yaktım... araç dolu, bagaj dolu, klima hiç kapanmadı. ortalama 110-120km/h arası kullandım. lpgyi 2,74 dende aldım 2,37dende... benzinde gitseydim 35 kuruştan fazla yakacaktım.

sizin 4000kmde ortalama 500-600lira arasında karınız olur.

Benzer sonuçlara bende ulaştım.

Bende geçen hafta Burdur'dan Adana Karataş'a gittim. Bizim evden Babamların yazlık toplam 743 km. Yani git-gel toplam 1500 km'ye yakın bir yol yapmışım. Gidişte ve dönüşte benimde araç dolu, bagaj dolu, klima açık, ortalama hız benimde 110-120 km/h arası, çoğunlukla cruise control ile 115 km/h de sabit. Gidişte 22 kr/km, dönüşte ise 23 kr/km yakmış. Yakıtlar Aygaz ve Shell Autogas. Bu arada araç 5300 km oldu. Alırken sıfır km'de iken Landi Renzo kit takıldı ama daha önceden de yazmıştım modelini bilmiyorum. Muhtemel yağlamasız olanı. Şükür bu 5300 km boyunca sıkıntı olmadı.

Ayrıca bu seyahat sırasında Aygaz ve Shell Autogas'ı karşılaştırma fırsatım oldu. Menzilde fark yok ama Shell'de aracın tepkiler biraz daha iyi gibi.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AIRTECH link' Alıntı:
Yaklaşık 50.000 Km. de süpap sorunu çıktığı söyleniyor. Km. başına benzine göre 150 Kuruş az yaksa 50.000Km. sonra 7500TL kar edilmiş olur. Piyasada yaklaşık 1500 TL  ye onarım yapıldığı söyleniyor. onu düşsek bile 6000TL net kar olur. Bence hiç korka korka binmeye gerek yok. Ben de BRC LPG taktırdım. şimdilik 3000Km. oldu. İnşallah hiç sorun çıkmaz.
aırtech arkadaşım selam bende yenı astra sedan kasa aldım lpg taktırmayı düşünüyorum ozellıkle de brc ama sendekı brc montajında manfoldların delındımı bunu öğrenmek ıstıyorum cunku ankaradakı  mocan otogaz lpg montajında pıpo sıstemı uyguladığını gordum acaba sendede oylemı

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg li kullanan arkadaşlar konuyu aktif tutarsa iyi olur arabada takılı olan kit ve şehirçi şehir dışı tüketimlerinizi belirtirseniz hem lpg takmak isteyenlere hem farklı marka lpg kiti kullananlar arasındaki farklar ortaya çıkar.

şuana kadar brc,landirenzo,atiker obd II kullananların yorumları ve tüketim değerleri var. diğer lpg kullanan arkadaşlarda yazarsa farklı kitleri tüketimleri ve sorunlarını paylaşmış oluruz.