LPG ye geçtim huzurum kalmadı yardım lütfen...

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

Neden Fast diyen arkadaşlar malasef banim hatam. Çok sevdiğim bir arkadaşımın akrabası takan servis. Çok iyi araştırma yapma fırsatım olmadan giriştim bu işe tek istediğim tanıdık bi yer olsun ki titiz çalışsınlardı. Aslında montaj konusunda içim rahat çünki bi başka LPG ciye de gittim bu iş için onlar montajın şişirme olmadığını söyleyip içimi rahatlatmışlardı. 2a yı bile yakın zamanda öğrendim. Takdırdığım 2a nın yetkili servisi değil. Fast olayını onlar önerdi bende usta ne derse o mantığıyla itiraz etmedim.

Arkadaşlar Fast eski bile olsa sonuçta hatalı bir ürün değildir sanırım. Sequent 24 olmaması benim sıkıntımla ilişkilimidir yoksa tüketici olarak beni korumak amacıyla uyardınız? Beyni değiştirtmem sorunum hakkında bi çözüm olabilecekmidir?

Birde yetkili bir servisinde montaj olmasada 2a dan destek alabilirmiyim sizce?

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abdülkadir arkadaşım sendeki tekleme olayı benimki gibi alt devirde mi oluyordu? Benim ki özellikle motor tam sıcaklığına ulaşıncaya kadar had safhada sonra baya azalıyor.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasın dedıgı garantı belgene stıkere bak yenı segmentse yenısı taktır
bende voltran var yenkı kamrasyon ve regulator enjektor degısımı oldu ucretsız halledıldı
bu modemlde otomatık aracta ıllakı sorın vardır ve varsa sen bunu yanı bır montaj yaptırsanda asamazsın basın agırır
o yuzden gerekırse brc dırek uretıcı yada ana bayı ıle gorus saygılar.

serpen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yıl önce 2003 astra ma çok araştırdım araçla sorunsuz olarak çalışacak atiker markasını önerdiler. brc iyi bir marka olabilir ancak opellerde bazen sıkıntı oluyor dediler.belki de montajı yapan ustadan kaynaklanıyor olabilir. brc den daha uygun fiyatta olan atiker taktırdım sorunsuz kullanıyorum. performansında falan değişen hiç bir şey yok.bir sistem montajı yaparken mutlaka iyi araştırmak gerekir. inşaallah sorununu çözersin.

serpen

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozcanekici kardeş. Benim araçta da aynı problem vardı.Uygun bujilerle sorunu çözdük.Tek tırnak sıcak bujiler lpg ile çok uyumlu.(elektrotu uzun ve seri nosu içinde 8 rakamı olacak).

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çözümü bulunur bence, hemen telaşlanıp üzmeyin kendinizi. İyi bir usta çözer bu sorunu bence.. Ankarada tavsiye isterseniz eğer Batıkent-Ostim yönü Ostim kavşağını geçince ilerde sağda Genç-Ak Opel var. Onun az ilerisindede Ak Servis var (Audi ve WV' e bakıyorlar) Sahipleri kardeştir. Ak Servis LPG takma işine de başlamış, bizim Genç-Ak'tan Cansu usta orada LPG dönüşümü işine bakmaya başlamış. Uğrarsanız yardımcı olurlar eminim. Selam da söylerseniz daha çok yardımcı olurlar :D (BRC, Prince ve bir marka daha takıyorlar)

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar alıp arabanın torpidosuna fırlattığım garanti belgesine baktım şimdi. Servisin bakım kartının içinde zımbalı BRC sertificası var. Stiker falan yok 2a' ya ait. Sertifikada ilk sayfada GENIUS yazıyo. Bu neyse (baş sayfa italyanca zaten) İç tarafda ser no var birde üretim tarihi 29.Temmuz.2007 yazıyor. Bana garip gelen diğer sayfada değişik dillerde Kurulum ve ürün bilgisi var ve orda İngilizcesinde sequent 24 el kitabından faydalanın ifedesi var. Bu Kit sequent 24 de bu amcam hepsine FASt mi diyo? muamma..

Buji olayı kontrol edildi. Orijinal ve tek tırnaklı sorun yaratacak bi durumu yok yeni zaten...

Şimdi sizce ben LPG servisine mi yüklenmeliyim yoksa iyi bir opel ustası mı bulmalıyım? Anket sorusu gibi oldu:)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sorun ateşleme sisteminde olabilir eğerki ateşleme bobini orjinal değilse bu sorunu yapıyor ast f ler lpg sisteminde ateşleme çok güzel olması gerekiyor en küçük sorun teklemeye yol açıyor

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
OPEL USTASI senın sorununu tam cozmeyebılır benzınde sorun yok dıyorsun lpg montajı yapan yere gıt dıyecektır
sorununu dedıgım gıbı brc dıstırıbutoruyle gorus
ornegın ankarada sımsek otogaz var google arat sor
yada www.lpghaber.com burdan uygun bır yer secebılırsın..

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tansu Bey Ateşleme bobinini değiştirmeye gittiğimde Ustamla gittik parçacıya orijinali 300-400 YTL. vermene gerek yok DODUCO yu tak aynı işi görür dedi. Benim ustada DODUCO iyidir dandik çin mallarından değil dedi bende güvendim aldım. DODUCO nasıl bir ürün yerli menşeli diye biliyorum. Sizin yorumunuz nedir acaba?