lpg ye geçiş rölantide mi devirle mi olmalı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalar soğumaya başlayınca lpg ye geçerken motorda çok az 3-4 sn titreme var lpg ciye götürdüm araç rölantideyken lpg ye geçiyor devirle geçmesi lazım o zaman titreme yapmaz dedi.bilgisayara bağlayıp değiştirilecekmiş sizce titreme yapması bu yüzden mi arkadaşlar.bu olay sadece kışın oluyor.devirle geçmesi gerekiyorsa eğer kaç devirde geçmesi iyi olur

ERAY AĞCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar kullandığım bütün araçlar lpg ye devirle geçiyordu genelde hep 2000-3000 devire ayarlanır sıcaklık yeterli düzeye geldiğinde çok az gaz verilince geçer yada araç hareket halindeyse zaten 2000-3000 devire gelir gelmez geçer bana göre rolantide geçmesi daha iyi

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu zamana kadar tüplü araç kullandım ve onların belli sıcaklıkları vardır o sıcaklığa geldiğinde geçer zaten...ben kışları çalıştırıp benzine geçene kadar beklerdim rolantide öle hareket ederdim....herhangi bir öle sarsıntı falanda hissetmiyordum...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
evet motor suyu sıcaklığı belli bir dereceye gelince yaklaşık 2000 devir civarı geçiyor. Bence devirle geçmeli rölantide silkeleme yapabilir

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de devirle geçirtiyorum. böylece hiç hissetmiyorum.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistemde devirle nasıl geçiyor onu anlamadım. motor sıcaklığı ile geçmiyor mu ?

sıralı sistemden önceki nesil LPG lerde devirle geçiyordu.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistem tamam sıcaklık la geçiyo ama devire ayarlarsanız rölantide sabaha kadar çalışsa lpg ye geçmez

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiye kadar bir çok sıralı sistem aracım oldu hepsi motor ısısı 30 veya 35 dereceye geldiğinde lpg ye geçti... bu devir meselesi şimdi kafamı karıştırdı.. bence siz önce ustanızı değiştirin.. lpg sisteminde bir sorun olmasa zaten araç titreme yapmaz lpg ye geçtiğinde...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
şimdiye kadar bir çok sıralı sistem aracım oldu hepsi motor ısısı 30 veya 35 dereceye geldiğinde lpg ye geçti... bu devir meselesi şimdi kafamı karıştırdı.. bence siz önce ustanızı değiştirin.. lpg sisteminde bir sorun olmasa zaten araç titreme yapmaz lpg ye geçtiğinde...
evet motor suyu sıcıklığı belli bir dereceye gelince lpg ye geçer ama yinede rolanti üzeri bir devire ayarlıyorlar bir sebebi olsa gerek. ısınan su gazı enjektörlerden geçmesi için inceltiyor yada soğuk gaz tanecikli oluyor galiba

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistem tamam sıcaklık la geçiyo ama devire ayarlarsanız rölantide sabaha kadar çalışsa lpg ye geçmez

önemli bir nokta. Araç sabitken, yazın klima, kışın ısıtma sistemi veya teyp far gibi elektrikli aksamlar çalışıyorsa, aracın rolantide uzun süre çalışması gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda araç gaza geçmez. Gaz pedalına biraz dokunmak gerekir, yoksa benzinden yer..