lpg taktırmak karlı mı....

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Evet öyle Savaş abi.
Benzine 1 hafta dayanabildim((öğretmenim). Baktım 30-35 krş gibi yakıyor buralarda trafik ışıkları dur kalk fazla yok ama genede yakıyordu.
Hemen atiker taktırdım şimdi 16 ile18krş arası yakıyor.
Her yere arabamla gidiyorum tabiri caizse.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinin litresi nekadar v.s. çok ince hesaba girmeyeceğim...

Aracımı aldığım gün benzin ışığı yanıyordu... 50TL' lik 95 oktan aldım.Ortalama 140Km sonra bitti...

20TL'lik daha aldım ve aynı gün Atiker taktırdım...

Montaj esnasında Teknisyen 20TL' lik LPG aldı... Ayarlar v.s. yapıldı, o esnada araç LPG de çalıştı... Aracın tüm işlemleri bitti ve Km'yi sıfırladım...

Sonrasında LPG nin bittiğine dair ikaz sesi geldi ve Km'ye baktığımda rakam; 115,3 idi..... İkaz sesi geldikten sonra Araç benzinle çalışmaya başladı ve aracı stop ettim, tekrar çalıştırdım 10 sn sonra Tekrar LPG ye geçti ve 3,5 Km daha gitti.. Kullanım ise genelde sıkışık olmayan trafik...

50,00TL benzin ile - 140 Km
20,00TL LPG ile - 118,8 Km.

Bu rakamları gördükten sonra LPG ye geçmekle iyi bir karar verdiğime emin oldum.... Daha 1000 Km kontrolüne gitmedim ve ayardan sonra 118 Km den daha fazla gideceğime inanıyorum....

Son düzenleme:

edisonalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya şu benzın yine ucuzlasa şöle 2,80lere filan düşünmücem de bu fiyatlarla da zor olcak.Demin teknık servisde okudum yine tüplü yine çalışmama sorunu ürkütüyor bu iş.

SSGT_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG taktırmak istiyorsanız lütfen kullanan birine sorun, aksi durumda kafanız çok karışır bende olduğu gibi, aracımı aldıktan 2 yıl kadar sonra lpg taktırmayı başardım (haziran 2009) ve keşke ilk aldığımda taktırsaydım dedim. Çok memnunum tavsiye ederim... (LPG ile yaşadığım aksaklıklara gelince sadece ateşleme bobini arızalandı 3 bin km de 180 TL)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG taktırmak istiyorsanız lütfen kullanan birine sorun, aksi durumda kafanız çok karışır bende olduğu gibi, aracımı aldıktan 2 yıl kadar sonra lpg taktırmayı başardım (haziran 2009) ve keşke ilk aldığımda taktırsaydım dedim. Çok memnunum tavsiye ederim... (LPG ile yaşadığım aksaklıklara gelince sadece ateşleme bobini arızalandı 3 bin km de 180 TL)
Km başına 6 kuruşluk ek maliyet fazla sayılmaz :kop:

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Her araçta arıza ve sorun veriyor diye düşünmeyelim.
Maşaallah benim araçta bi sorun yok. Benden önceki de lpg de kullanmış fakat lpg kitini pek sevmiş herhaldeki sökmüş ben alırken ruhsatta işliydi fakat ortada tüp yoktu :D
Bende yeniden taktırdım.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yaklaşık 6000 km dir kullanıyorum, şeytan kulağına hiç bir sorun yaşamadım. atiker taktırdım 80 tl taksitle ödedim. nerdeyse kendi taksidini kendisi çıkardı.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg taktırınca aslında çok fazla kar etmiyorsunuz, çünkü bu seferde aracınıza daha fazla biniyorsunuz :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lpg taktırınca aslında çok fazla kar etmiyorsunuz, çünkü bu seferde aracınıza daha fazla biniyorsunuz :)
O da madolyonun diğer yüzü :). Gerçekten de o zaman arabanın egzozu soğumaz.