lpg sorunum

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2004 vectra 1.6 elegance aracımda gaz bitip benzine geçeceği sırada gaza bastığımda yığılma oluyor aracım ivmelenmiyor ve sabahları soğukken benzinde çalışıp gaza geçerken stop ediyor ancak gaza yüklenirsem benzinden gaza geçiyor lpg sistemim atiker nedenleri ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG tankında gaz biterken basınç düşer, benzin gibi sıvı yakıtı çekmiyor ondandır.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2004 vectra 1.6 elegance aracımda gaz bitip benzine geçeceği sırada gaza bastığımda yığılma oluyor aracım ivmelenmiyor ve sabahları soğukken benzinde çalışıp gaza geçerken stop ediyor ancak gaza yüklenirsem benzinden gaza geçiyor lpg sistemim atiker nedenleri ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum...

Eğer soğukta stop ediyor ise korkarım ki subablar :(

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracının benzin popasını lpg ye geçince stop etmesi için röle bağlamış olabilirler. Bu röle olduğu zaman lpg bitip benzine geçerken araçta yığılma meydana gelir.

2. neden ise eğer geri dönüş valfin arızalı ise benzin enjektörüne gelen benzin basıncı düşük olduğu için yine yığılma yapacaktır.

yinede sen benzin pompası kesen röle var mı bir kontrol ettir.

sabah benzi,nden lpgye geçerken stop ediyor ise sorun lpg geçiş ısınısın çok düşük olması olabilir şuan kış şartları için 25 derece idaaldir.

15 derecede ise stop etmesi kaçınılmaz.

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg geçiş ısısı 30 olarak ayarlandı ve bugün temizlik yaparken bagajdaki sigorta kutusunda bir kablo çekildiğini fark ettim iptal ettim aracım hiç çalışmadı sanırım benzin pompası için çekilmiş...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğerki pompaya arkadaşların dediği gibi müdehale yapılmamışsa vede aracın enjektörlerinin sıralamasını oynamadılarsa sorun lpg ayarından olabilir yeniden bi kalibrasyon yaptırın derim.

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kalibrasyonu ne için yaptıtacağız ve müdahale edilip edilmediğini nasıl anlarız...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:40 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:36 ----------

lpg'ciye gidip ayarları resetleyip yeniden yaptı ama sorun düzelmedi...