LPG sonrası muayene ve cam filmi

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
He işte onu diyorum, muayene raporunu adama götürdüğümde git hafif kusuru kaldır öyle gel diyecek.

budurumda ya tüvtürk çorba içecek yada trafik şube.

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emniyet, TUVTURK'ün verdiği muayene sonuç kağıdına bakmıyor. Polise diğer gerekli evraklarla birlikte EK-1 belgesinde TUVTURK'ün kaşe,bandrolüne bakar. hafif kusurlarda zaten EK-1 formda yazmaz. bu nedenle polis arabanızın muayenede çıkan hafif kusurlarını da bilemez.

ESRİYEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emniyet, TUVTURK'ün verdiği muayene sonuç kağıdına bakmıyor. Polise diğer gerekli evraklarla birlikte EK-1 belgesinde TUVTURK'ün kaşe,bandrolüne bakar. hafif kusurlarda zaten EK-1 formda yazmaz. bu nedenle polis arabanızın muayenede çıkan hafif kusurlarını da bilemez.
Emin misiniz?

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 Mayıs 2010 perşembe günü TUVTURK muayenesinden çıktım. 3 hafif kusur vardı. 21 Mayıs 2010 cuma günü tescil/trafik belgeleri, EK-1 belgesi, LPG fatura ve montaj tespit raporunu teslim ettim. TUVTURK tarafından muayenenin yapıldığına dair EK-1 belgesine tarih yazıldı, imzalandı ve bandrol yapıştırıldı. yani anlayacağınız hafif kusurların yazılı olduğu TUVTURK tarafından verilen kağıdı sonuç raporunu trafik şube istemedi.

Son düzenleme:

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Laksu;
Anlattığın gibiyse süper, ki daha dun yaptırmışsın.
burdan anladığım kadarı ile, Ek-1 formuna hafif kusur, cam filmi gibi not düşülmüyor ve muayene raporunu polis istemiyor.

Ozaman cam filmini çıkarttırmaya gerek kalmıyor.

Doğru anlamışmıyım?

E

e_cakmak

Bilgi Girilmemiş
Merhaba... kardeş son durum nedir. bende seninle aynı durumdayım... Trafik şube sorun cıkarttımı?

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma LPG taktırdım ve muayenede tüm camlar filmliyken hafif kusurlu geçti; Emniyette de kimse sorun çıkarmadı; araca bakan bile olmadı; son 9 aydır kullanıyorum; henüz ses çıkaran yok; bana kalırsa böyle durumda olanlar filmlere dokunmasın...

SuSpect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Evet ben yaptırdım ve başıma gelenleri anlatayım, siz kararınızı ona göre verirsiniz.

1LPG taktırdım, ruhsata işletmek için tamirat/tadilat dediler muayeneye gönderdiler.
2Muayene girdim sadece tamirat/tadilat olarak değil baştan sıfır muayene ettiler. (zaten böyle oluyor)
3muayeneden geçti, fekat raporda hafif kusur camlar filmli yazdı.
4Ek-1 formu düzenlediler, bununla trafige git ruhsat cıkart dediler.
5filmleri çıkartmadan şansımı denemek istedim trafik muayene raporunu istemiyor sadece ek-1 istiyor, orda da camlar filmli yazmıyor.
6trafik malesef muayene raporunuda istedi ve camlardaki filmi çıkart tekrar muayeneye gir, o raporu getir işlem yapalım dediler.
8cam filmini çıkarttım muayeneye gittim fakat 125TL istediler tekrar kavgada ettim.
9muayeneye sokmadım, muamelecileye 80TL verdim o halletti.
10cam filmini boşu boşuna çıkarttım, muayene raporunda camlar filmli yazıyor fakat filmi çıkarttım, fekat muameleci bu işi halletti.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende film yaptırdım 1 hafta sonra lpg taktırdım. gerekli muayeneler sırasında filmi sök gel dediler. filmi orda söküp muayeneyi gectik.

150 tl boşa gitti. 1 hafta film keyfi yapabildim.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence aracın normal muayene vakti gelene kadar işletme ruhsata yani lpg taktırdıgın yerle anlas isteidigm zaman faturamı kesin dersin muayene yaptırmaya 1 ay kala kestir faturanı ghit hem işlet ruhsatına hemde muayeneni yaptır. alacagın tek risk lpg li polise yakalanmak ama bugune kadar ben hiçbir benzinli aracın kaputunu yada bagajını arayana polis gormedim