LPG sistemini değiştirdim, yine çözüm olmadı. Yardım lüfen bıktım artık.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli arkadaşlar,

Astra H GTC aracımda, rolantideyken sürekli titreme var. Devirde bir oynama yok. Sadece araba titriyor. Benzindeyken yapmıyor. LPG'deyken yapıyor.

Gitmediğim yer kalmadı. Her usta farklı şeyler söyledi. Kimisi sübaplardan deyip 1500 TL masraf çıkardı. Kimisi LPG'den deyip tüpü değiştirmem gerektiğini söyledi.

Ben de 2000 küsür liraya sistemi Prins LPG'ye dönüştürdüm.

Sorun hala devam ediyor. LPG'ye geçtiği andan itibaren araba olağanüstü titremeye başlıyor.

Bıktım artık. Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Lütfen bir yardım edin, yol gösterin.

Teşekkür ederim şimdiden. Saygılar.

Motor ne Z16XEP mi, Z16LET mi hangisi acaba...

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Beyler Otogaz sistemine b.k atmayalım hemen.
Bu akaryakıt fiyatları ile Dünyada şampiyon oldugumuz malum.
Bu sistem bize hiç degil ise nefes aldırıyor.

Ayrıca iki yıla yakındır kullandıgım Zavolli sisteminden hiç şikayetim olmadi.
Benzinde mi gaz da mi çalışıyor, farkına bile varamıyorum.

İşin özü, aracınıza uyan dogru marka ve DOĞRU usta...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sururi abi burada sorun LPG sistemlerinde değil burada sorun LPG takan dandik ustalarda...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehehe şu saatde beni öldürdün gülmekten yine :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
105 HP'lik 2005 model twinport.

Öneride bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Söylediklerinizi LPG montajı yapan ustaya ileteceğim.

Allah razı olsun.

Suphelenmistim zaten z16xep oldugundan, aracınızın motorunun sorunu yüksek ihtimal twinport flenci üzerine açılan LPG enjektorler deliklerinin yönü , bu motorda LPG deki bu olayın sebebi %90 bu deliklerin klape tarafına açılmış olması yoksa motor LPG ye son derece uygun. Telefondan yazdım bilgisayara geçince resim yüklerim.

Son düzenleme:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
titremeyi subaplar sıkışınca yapar genelde ama benzınde de yapması lazım. araba buz gibiyken ust kapagı sokturup subap ayarı yaptırmakta fayda var. bızım cıvıc de de aynı sorun vardı tıtreme ama çok az bı tıtreme hem gaz da hem benzınde. bende prins kullanıyorum. civic lerde hastalıkmış 2 bakımda bir subap ayarı yaptırmak gerekıyor gaz dan subaplar sıkışıyormuş. neyseki ucuz bi işlem 80 liraya yapıyorlar. 25-30.000 de bir veriyorum. su anda gazda kullanalı 75.000 oldu 2 kere subap ayarı yapıldı.

Matrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendim böle bi olay yaşamadım fakat sanayide tüpcü bi arkadaşımın yanına gitmiştim.Bitane nissan primera aynı sorunla gelmişti aracı incelediler falan daha sonra ekü diye bi parça galiba tüpün beyniyle alakalı bişey olsa gerek onun yenisini takıp denedi usta sorunun ekü olduğu anlaşıldı.eskisini taktılar araba titreme yaptı yenisini takınca araba gayet rahat titremeden çalışıyodu. Umarım arızayı bulabilirsin.