LPG li araçlar mutlaka okuyun...

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belki daha önce verilmiştir şöyle bir baktım bulamadım. Bundan 5 ay önce LPG taktırdım.. Ancak LPG takılmadan 1-2 ay önce de Bosch 4 tırnak buji taktırmıştım. Herşey çok güzeldi. Olay şimdi başlıyor. LPG takıldı 3-4 ay geçtikten sonra aracım yolda giderken teklemeye başladı.. bi silkme hareketi ardından yine devam... silkiniyor sonra yine devam...sabahları benzinle çalışırken gaz pedalı boştaymış gibi tepkisizlikler.. çıldıracağım... 50 yere gittim gaz filtresi, krank sensörü, oksijen sensörü, bobin, vs derken 500 ytl civarı masraf ama sonuç aynı bana mısın demiyor.. ne LPG nin parametre ayarları kaldı ne benzin filtresi... akabinde edirne de ki ustaların bir şeyden anlamadığını anladım ve araştırmaya başladım.. edindiğim motor bilgisi nihayetinde çeşitli yorumlar yapmaya başladım ve en ucuz olanından değiştirmeye başlama kararı aldım. İlk yaptığım iş ustam dediğim adamın ve forum sitelerinde tanıştığım-konuştuğum arkadaşlarımın yüksek tavsiyesi olan ve bi dünya para verdiğim 4 adet 4 Tırnaklı Bosch bujiyi değiştirmekti.. servisi aradım (gitgel 300 km olduğu için) aracımda kullanılması gereken buji kodlarını aldım. Bujileri teminettim değiştirdim ve inanılmaz olan gerçekleşti. sihirli bir değnek değmiş gibi arabama kavuştum. çok mutluyum.. Öğrendiğim şey bu araçlarda LPG takılı ise ister 4 tırnak Bosch ister başka marka olsun orjinalden başka buji kullanmamak gerekiyor. VECTRA C Kasalar için kullanılacak buji; çift tırnak kalem tipi dedikleri 1214000 veya 1214031 GM bujilermiş... İlaç valla ilaç... Sabırla okuduğunuz için tşk...

koksal68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba da tekliyor. o zaman fazla masraf yapmadan bujilerden başlayayım. orjinalden şaşmamak gerekiyor. 500 ytl gitmiş ama sorunu çözdüysen için rahattır en azından.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafaya göre buji takmamak lazım.Bujinizin orjinal kodunu bilirseniz markanın kataloglarında bu buji yerine kullanabileceğiniz alternatifleride yazar ama hiçbir zaman kafaya göre takılmaz.

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafaya göre buji takmamak lazım.Bujinizin orjinal kodunu bilirseniz markanın kataloglarında bu buji yerine kullanabileceğiniz alternatifleride yazar ama hiçbir zaman kafaya göre takılmaz.

sanırım cahilliğim, cahil insanlara inanmak oldu.. :(

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba da tekliyor. o zaman fazla masraf yapmadan bujilerden başlayayım. orjinalden şaşmamak gerekiyor. 500 ytl gitmiş ama sorunu çözdüysen için rahattır en azından.

hemşerim bugün mutluluktan uçuyor gibiyim.. aynı hazzı bir de 1 ay boyunca ağrıyan dişimi tedavi ettirince hissetmiştim... :D

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ama yine de bence orjinalden şaşmamak lazım..

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sevindim Senin Adina abi Bizim Arabada Da aynisini Yapsak Düzelirmiki ?

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki olur alp bujileri ne zaman değiştirdiniz?

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten ya arızayı bulacan ya arabayı satacan:)
süper saplama...
inan arabaya satılık ilanı verdim iki siteye sırf bu yüzden.. şimdide iptal ediyom.. :D