LPG KARARSIZLIĞI

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: LPG KARARSIZLIĞI

desmicare link' Alıntı:
benim aracım 1.6T 180 hp otomatik vites lpg takalı 26.000 km oldu şuana kadar herhangi bir arıza çıkarmadı... bilginize...
Mrblar.. ozel bir sorum olucak.. aracinizin lpg markasi ve km de sehir ici ne yakiyor...? Bende 1.6 turbo gtc almayi dusunuyorumda

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG KARARSIZLIĞI

O simdi asker link' Alıntı:
Kaç bin km'de sorun çıkardı biliyomusunuz ? Yada bu sorunun subaplardan olduğuna eminmisiniz çünkü subap erimesinden bi aracın aylarca serviste beklemesi garip 032questn

Subap erimesi ile kalmadi surekli ariza isigi tekleme calismama gibi problemlerle gitti. Tabi montaj yapanin çok farki var bu iste. Eger yetkili servis takiyoda buna garanti veriysa cok iyi. Servis 3000 3500tl den asagi takmiyosa araci satip ustune bin ikibin tl daha verip dizele gecmek bana daha mantikli gibi geliyor. Bekleyince uygun fiyata arac bulunuyo ben 2012 enjoy 54bin km dizel 45500 aldim hasar vs de yok aracta. Imkaniniz varsa satip dizel alin bence

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: LPG KARARSIZLIĞI

milannbaross link' Alıntı:
Mrblar.. ozel bir sorum olucak.. aracinizin lpg markasi ve km de sehir ici ne yakiyor...? Bende 1.6 turbo gtc almayi dusunuyorumda
mrb şehiriçi değişiyor ama ortalama 0.35 kuruş, şehirdışı 0.24 kuruş...

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşım taktırın diyenlere bakmayın. Kimse LPG li aracının değeri düşsün istemiyor. Övüp duruyorlar arıza çıkarınca da koşa koşa dizel araç alıyorlar.
LPG de bedavaya takılmıyor neticede. Km çok artıyor ise satın dizel araç alın.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Arkadaşım taktırın diyenlere bakmayın. Kimse LPG li aracının değeri düşsün istemiyor. ֖vüp duruyorlar arıza çıkarınca da koşa koşa dizel araç alıyorlar.

Benim aracımda LPG yok ama LPG yi sonuna kadar destekliyorum. Eğer evimi taşımasaydım kesinlikle BRC  taktıracaktım. LPG nin artı ve eksi yönlerini karşılaştırır karar verirsiniz. Bence yıllık 10-12bin km nın üzerinde kullanılıyorsa iyibir serviste LPG dönüşümü mantıklı

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

imzamdaki aracım 11bin km'de yaklasık 3000bin km'dir tüplü kullanıyorum ve tüpsüz geçirdiğim her km'ye nalet okuyorum.korkmadan,çekinmeden arabama binebiliyorum cok şükür artık.ne bir sarsıntı ne bir performans düşüşü ne bir arıza ne bir koku hiçbişey yok eksi olarak söylenecek tek sey bagajın 3-4 santim yükselmesi

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

sohayli link' Alıntı:
Arkadaşım taktırın diyenlere bakmayın. Kimse LPG li aracının değeri düşsün istemiyor. Övüp duruyorlar arıza çıkarınca da koşa koşa dizel araç alıyorlar.
Hocam ne demek istediniz anlamadım açıkçası. Yani arıza çıkarınca "koşa koşa dizel alacaklar" kısmındamıyım? Önceki aracım dizeldi 250.000 KM kullandım 0 KM'den itibaren. "LPG'li aracının değeri düşsün istemiyor" cümlenize de katılmıyorum malesef. Değeri düşmesin diyecek olsam aldıktan 1 hafta sonra fiyatları artmışken satardım ve 8 ayda 19.500 KM yapmazdım :) LPG taktıran adam benzin göstergesine bakmaz hocam. Bunun keyfi çok ayrı. Daha önce hiç LPG'li araç kullanmamıştım bu benim ilk LPG'li aracım.

Ve çok çok berbat bir şey olsa sanırım hiç bir firma fabrika çıkış LPG takmazdı. Veya, LPG firmalarıyla anlaşma yapıp garanti kapsamında bu seçeneği sunuyor olmazlardı.

Teşekkürler.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam ne demek istediniz anlamadım açıkçası. Yani arıza çıkarınca "koşa koşa dizel alacaklar" kısmındamıyım? ֖nceki aracım dizeldi 250.000 KM kullandım 0 KM'den itibaren. "LPG'li aracının değeri düşsün istemiyor" cümlenize de katılmıyorum malesef. Değeri düşmesin diyecek olsam aldıktan 1 hafta sonra fiyatları artmışken satardım ve 8 ayda 19.500 KM yapmazdım :) LPG taktıran adam benzin göstergesine bakmaz hocam. Bunun keyfi çok ayrı. Daha önce hiç LPG'li araç kullanmamıştım bu benim ilk LPG'li aracım.

Ve çok çok berbat bir şey olsa sanırım hiç bir firma fabrika çıkış LPG takmazdı. Veya, LPG firmalarıyla anlaşma yapıp garanti kapsamında bu seçeneği sunuyor olmazlardı.

Teşekkürler.
Benim aracım dizel zaten. Benzin göstergesine bakmamanın keyfini çok iyi biliyorum.
Benim kendi adıma arkadaşa tavsiyemdir. LPG ile uğraşma arkadaşım, aracını sat dizel bir araç al. İlle de LPG olsun diyorsan Honda al Toyota al.
Bu  forumda kimse sana aracım kötü demez.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzin 5 tl -  lpg 2.39 tl buradan hesaplayin, bende yaklaşık 8000 km dir LPG'li kullanıyorum. Zaten etrafa bakarsanız artık lpg  siz araç kalmadı

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 dizel  tamamda,  1.3 olacaksa 1.4 T ve lpg daha iyi olur.