LPG ile ilk uzun yol deneyimi olacak.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaşlar
hafta sonu kısa bir tatile çıkmak istiyorum. malum 3 gün tatil var iyi bir zaman havalarda ısınıyor. İstikametim Çanakkale Bozcaada Assos olacak. Uzun yolda da aracımın LPG performansını merak ediyorum açıkçası. Şuan İSTANBUL şehir içi trafikli bir depo ile (80tl) 370 km gidiyorum. Uzun yolda ne kadar fark edecek göreceğiz. bunu sizinle paylaşacağım. bu rotada tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum nereye uğramalıyım ne yapmalıyım ne yemeliyim? umarım denize de az da olsa girebilirim gerçi pek sanmıyorum ama :) Tekirdağ Keşan üzerinden gitmeyi planlıyorum cumartesi sabahı yola çıkacağım sabah feribotla karsıya geçmeyi düşünüyorum.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG ile ilk uzun yol deneyimi olacak.

Feribota alıyorlar mı lpgli araç?

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim zamanımda alınmıyordu fakat ben bazen ido yu kullanıyordum yasaktı Bandırma üzeri ....ևanakkale için emin değilim telefonla ulaşıp sorun iskeledeki yetkililere...üniversiteyi orada okumuştum.. ևanakkale nin tüm ilçeleri güzeldir Biga en büyük ilçesidir Karabiga var orada Priapos.. Tavsiye ederim oraya gitmenizi onun dışında ևanakkale güzel küçük şirin bir ilimiz..Gökçeada tavsiye ederim en Batı daki toprağımız feribotla 2 saat 15 dakika civarı çeker ևanakkale iskele den orada Rum ve Türk köyleri karışıktır.. Bir mekanda eğlenip sirtaki deneyimi yaşayabilirsiniz  ;)..Assos a zaten gidecekmişsiniz.. şehitliği gezdiğinizi düşünüyorum eğer gezmedi iseniz oraya sair bir zamanda 1 gününüzü rehber eşliğinde ayırmanızı öneriyorum..

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Feribota alıyorlar mı lpgli araç?
Alınıyor...3-4 defa geçtim lpgli araçla. Zaten oradaki feribotlar kapalı değil...Alınmasa vatandaşlarımızın en az yarısı karşıya geçemez heralde :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hayırlı yolculuklar :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
selamlar arkadaşlar
hafta sonu kısa bir tatile çıkmak istiyorum. malum 3 gün tatil var iyi bir zaman havalarda ısınıyor. İstikametim Çanakkale Bozcaada Assos olacak. Uzun yolda da aracımın LPG performansını merak ediyorum açıkçası. Şuan İSTANBUL şehir içi trafikli bir depo ile (80tl) 370 km gidiyorum. Uzun yolda ne kadar fark edecek göreceğiz. bunu sizinle paylaşacağım. bu rotada tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum nereye uğramalıyım ne yapmalıyım ne yemeliyim? umarım denize de az da olsa girebilirim gerçi pek sanmıyorum ama :) Tekirdağ Keşan üzerinden gitmeyi planlıyorum cumartesi sabahı yola çıkacağım sabah feribotla karsıya geçmeyi düşünüyorum.

Şimdiden iyi yolculuklar eminim yine süper değerlerle bizi imrendireceksin. Yol ile ilgili tavsiyem köfte yemeyeceksek Tekirdağ içine hiç girmeden devam et, girersen şehir içi 55 dikkat et derim ayrıca daha bugün Malkara ya gittim geldim Tekirdağ dan 5km sonra yol yapımı var çok sıkıntılı değil ama çukurlara dikkat. Radar konusuna gelince Malkara'dan çıkar çıkmaz ve Telirdağ dan çıkar çıkmaz İstanbul istikametine sürekli radar var zaman zaman da aynı bölgede ters istikamette karşılaştığımda oldu

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim dikkat et aracı fazla zorlama.. Malum yeni taktırdın araç arıza vermeyecekse bile senin zorlamanla verir. İnsanlara birşeyler ispat etmek için ne canını ne de malını tehlikeye atma.. Hız denemesine kalkışma.. Sağ salim git gel gezmene bak ondan sonra gönül rahatlığıyla yaşadıklarını burada paylaş bakın sorunsuz gittim geldim uzun yola lpg li araç ile diye... Sonrada çektiğin resimlerle küçük bi slayt gösterisi yaparsın bende küçükken gitmiştim assos a ama hayal meyal hatırlıyorum...

Keyifli yolculuklar...

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Şimdiden iyi yolculuklar eminim yine süper değerlerle bizi imrendireceksin. Yol ile ilgili tavsiyem köfte yemeyeceksek Tekirdağ içine hiç girmeden devam et, girersen şehir içi 55 dikkat et derim ayrıca daha bugün Malkara ya gittim geldim Tekirdağ dan 5km sonra yol yapımı var çok sıkıntılı değil ama çukurlara dikkat. Radar konusuna gelince Malkara'dan çıkar çıkmaz ve Telirdağ dan çıkar çıkmaz İstanbul istikametine sürekli radar var zaman zaman da aynı bölgede ters istikamette karşılaştığımda oldu

aslında köfte yemek istiyorum ama kararsızım zamanlamayı iyi yapmam lazım sayılı günüm var. az öncede hava tahminine baktım yağmur gösteriyor ben denize girmeyi düşünüyordum bir ihtimal. :(
radarlar basa bela biliyorum sürekli takip ediyorum bende.