LPG filtre değişimi

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişimi kendimiz yapacaksak nelere dikkat etmeli, ne yapmalıyız. hortumları kafamıza gore söker filtreyi sökmeye kalkarsak havaya ucmayalım?

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhangi bir sorun olmuyor. ben kendim söktüm temizledim sonra da güzelce taktım. filtreye giriş hortumunu yavaş çıkarmalısın belki gaz gelebilir oradan. filtreyi benzinle yıkayıp kuruttum ve geri taktım. boş yere 50 lira para verme lpg cilere.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhangi bir sorun olmuyor. ben kendim söktüm temizledim sonra da güzelce taktım. filtreye giriş hortumunu yavaş çıkarmalısın belki gaz gelebilir oradan. filtreyi benzinle yıkayıp kuruttum ve geri taktım. boş yere 50 lira para verme lpg cilere.
ben bu yazıyı 15 gün önce okusaydım 60 lira cebimde olcaktı..saçma sapan filtre değişimine ve üstünkör kontrole 60 lira kaptırdım:(:( filtre de 3 liraymış meğer.İnsanın gözü kazık yiye yiye açılıyor demek ki!!
filtre değişimi çok basit bişey..12-13 anahtarınız varsa,yerini de biliyorsanız değiştirebilirsiniz..ilk başta bi miktar gaz çıkışı oluyor,paniğe gerek yok:)

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok mu bunun zararı ,ne derece sağlıklı olur böyle bir işlem?orjinal zavoli filtreye 60 tl. dediler,eğer böyle olursa iyi ama ,alternatif olarak başka filtre de taksak olur mu bu şekilde temizlemek çözüm mü?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

sıfırı 2 3 lira ne 50 liresı ne yaptın :D

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfırı 2 3 lira ne 50 liresı ne yaptın :D

lpg yi taktırdığın yerde 10 bin km de filtreyi değiştirmen gerekli. garanti kapsamından çıkmaması için kendisi değiştiriyor. 3-5 liralık filtre için 50 lira alıyor. bilgin olsun

yok mu bunun zararı ,ne derece sağlıklı olur böyle bir işlem?orjinal zavoli filtreye 60 tl. dediler,eğer böyle olursa iyi ama ,alternatif olarak başka filtre de taksak olur mu bu şekilde temizlemek çözüm mü?

her hangi bir zararı yok ben dediğim şekilde temizledim ve kullanıyorum.