LPG DÖNÜŞÜM HAKKINDA

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı alalı 30-40 gün oldu 1.6 Edition sedan şu an 1700 Km'de 7000-8000 km sonra lpg taktırmayı düşünüyorum
1-)Hangi marka önerirsiniz ben prins düşünüyorum ama servis müdürü arkadaş landeronzi taktır dedi garanti felan veriyorlarmış
2-) Lpg taktırınca aracın tüm yol bilgisayarı fonksiyonlarını kullanabilirmiyim. (ortalama tüketim, yakıt menzili v.s)
3-)Sıfır araç olduğu için 3 yıl muayenesi mevcut lpg taktırrınca muayaneyi yenilemek gerekiyior 2 yıla düşüyor yanılıyormuyum?
4-) Aracın subab problemi çıkar mı ilerde

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG DÖNÜŞÜM HAKKINDA

LPG ile alakalı forum başlığında açtığınız konuyla alakalı birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz!

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Arkadaşlar aracımı alalı 30-40 gün oldu 1.6 Edition sedan şu an 1700 Km'de 7000-8000 km sonra lpg taktırmayı düşünüyorum
1-)Hangi marka önerirsiniz ben prins düşünüyorum ama servis müdürü arkadaş landeronzi taktır dedi garanti felan veriyorlarmış
2-) Lpg taktırınca aracın tüm yol bilgisayarı fonksiyonlarını kullanabilirmiyim. (ortalama tüketim, yakıt menzili v.s)
3-)Sıfır araç olduğu için 3 yıl muayenesi mevcut lpg taktırrınca muayaneyi yenilemek gerekiyior 2 yıla düşüyor yanılıyormuyum?
4-) Aracın subab problemi çıkar mı ilerde

1) Ben Prins kullanıyorum ama Landirenzoda bana göre Prinsle aşağı yukarı aynı kalitede bir kit.

2) Yakıt menzili dışındakiler normal olarak çalışmakta.

3) LPG taktırınca ruhsatı yenilemeniz lazım yani muayneye girmek zorundasınız ama lpg taktıracağınız yerle anlaşırsınız 3 yıl sonra gidersiniz size proje kağıtlarını 3 yıl sonra verir Ruhsata 3 yıl sonra muayneniz bittiğinde işletirsiniz. Bu yasal mı derseniz değil diye biliyorum. Bu arada proje kağıtlarını 3 yıl sonra almanızın sebebi o kağıtların 1 ay ömrü var üstünde yazan tarihten itibaren 1 ay içinde lpg yi ruhsata işletmeniz muayneye gitmeniz lazım

4) Çıkadabilir çıkmıyadabilir şans işi çıkacak diye bir kaide yok ayrıca daha aracınız yeni öyle birşey olsada siz o zamana kadar kaç tane subap değiştirme parası kara geçersiniz bu benzin fiyatlarıyla :)

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
1) Ben Prins kullanıyorum ama Landirenzoda bana göre Prinsle aşağı yukarı aynı kalitede bir kit.

3) LPG taktırınca ruhsatı yenilemeniz lazım yani muayneye girmek zorundasınız ama lpg taktıracağınız yerle anlaşırsınız 3 yıl sonra gidersiniz size proje kağıtlarını 3 yıl sonra verir Ruhsata 3 yıl sonra muayneniz bittiğinde işletirsiniz. Bu yasal mı derseniz değil diye biliyorum. Bu arada proje kağıtlarını 3 yıl sonra almanızın sebebi o kağıtların 1 ay ömrü var üstünde yazan tarihten itibaren 1 ay içinde lpg yi ruhsata işletmeniz muayneye gitmeniz lazım

4) Çıkadabilir çıkmıyadabilir şans işi çıkacak diye bir kaide yok ayrıca daha aracınız yeni öyle birşey olsada siz o zamana kadar kaç tane subap değiştirme parası kara geçersiniz bu benzin fiyatlarıyla :)

çok teşeükür ederim gerçekten aydınlatıcı oldu

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi dusun lpg yi bence
BRC Liyim lpg ile 5000 km yol yaptim benzinden farkini gormedim fakat aracin orjinalligini bozulmamasindan yanayim artik
Yolda 2 gun cektigim stres bu dusuncelere sevk etti :))
Yoksa ne landirenzo ne prins nede zavolli en iiyisi BRC bence

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
İyi dusun lpg yi bence
BRC Liyim lpg ile 5000 km yol yaptim benzinden farkini gormedim fakat aracin orjinalligini bozulmamasindan yanayim artik

neden hayırdır ne çektiniz 2 gün yolda lpg den dolayı sıkıntı var sanırım

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
İyi dusun lpg yi bence
Opelin servis müdürü arkadaş brcnin opellerde arıza ışığını yaktığını söyledi bana bu iki markanın daha uyumlu olduğunu söyledi ondan ikisinin arasındayim geçmiş olsun bu arada sorun ne

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende brc liyim hc bi sikintim ariza isigim yok 10 numara bidepo 80tl 410 km ya varmi bole bisy bugun olsun yine lpg taktirirdim sahsen ;)

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:

İlk trafik çevirmesinde lpgli olduğu anlaşıldığında aracınız bağlanır. LPG taktiranlar araçlarının muayenesine ve bakımlarına daha cok dikkat etmeli. Her LPG dolumunda eksoza topraklara masası takılmalı. Yoksa bu ülkede daha cok lpgli arac patladı diye haberleri izleriz. LPG takılmasına karşı değilim ama bilinçsiz kullanımına karşıyım.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
İyi dusun lpg yi bence
selam kemal kardesım hayırdır lpg ıle bır sey mı oldu tam acıklyabılırmısın