LPG den o kadar soğudum ki....

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar...

Bu LPG nasıl bir şey çözemedim.Gazı aldığım yerden mi kaynaklanıyor.Aracın teknik aksamından mı kaynaklanıyor ama aracın içine afedersiniz ağzına s*çıyor.

2008 de taktırdığım lpg ile herhalde 4 kere bobin değiştirmişimdir...Devamlı sorun devamlı sorun.Yok bakımıydı enjektörleriydi filtresiydi kılıydı tütüydü varlığımı sömürdü...

Şimdi de sübab başları. Artık bizim sübab yada subab ya da her ne ise magnezyum alaşımlı olduğu için eritiyor galiba.al sana 1250 tl.

Şimdi bir de başımda emme manifoltu sorunu.LPG den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama arabayı çok sıkıştıran biri değilim.Bir de başımda bu var.Yaşadığım yaşatıldığım ülkenin başındaki adamlara mı lanet etsem(DÜNYANIN EN PAHALI YAKITI)Araçların LPG ye dayanıksızlığına mı lanet etsem(BİZİ DÜŞÜNEREK ÜRETİLMEDİĞİ KESİN)Alacağım bir sonraki araba LPG li olmayacak. dizel olsun kara tiren olsun bizden olsun...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 binde brc lpg taktırdık şu an 191 bindeyiz bakalım benim sonum nolcak :D 1 kez filitre değiştim,hiç bobin değişmedim ama 2 kez buji değiştim :) Geçen lpg kağıdını buldum 50 binde regülatör tamir takımı değişmesi gerek diyor,bende problem olmadığı için düşünmüyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu LPG Allah belasını versin. Arabanın anasını belledi. Yemin ederim bu LPG adamın cinsel hayatını bitirir :D

Sürekli LPG düşünmekten insanın aklına bir şey gelmiyor ki.. ulan bu kez nereden arıza açacak diye değiştirmedim bobin kalmadı buji kablosu dayanmadı gitti. Hava kazanına kadar patlattım. Yolda kaldıklarımı saymıyorum bile. Kat gitti...o LPG illetine harcadığım paralara benzin alsam dünya kadar yer gezerdim şerefsizim.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 binde brc lpg taktırdık şu an 191 bindeyiz bakalım benim sonum nolcak :D 1 kez filitre değiştim,hiç bobin değişmedim ama 2 kez buji değiştim :) Geçen lpg kağıdını buldum 50 binde regülatör tamir takımı değişmesi gerek diyor,bende problem olmadığı için düşünmüyorum.

nasıl abi ya?! napıyorum ben lpg tankına mı işiyorum.NEDEN BEN DEDE NEDEN BEN!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=1VUIvwhGFuQ

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:09 ----------

Bu LPG Allah belasını versin. Arabanın anasını belledi. Yemin ederim bu LPG adamın cinsel hayatını bitirir :D

Sürekli LPG düşünmekten insanın aklına bir şey gelmiyor ki.. ulan bu kez nereden arıza açacak diye değiştirmedim bobin kalmadı buji kablosu dayanmadı gitti. Hava kazanına kadar patlattım. Yolda kaldıklarımı saymıyorum bile. Kat gitti...o LPG illetine harcadığım paralara benzin alsam dünya kadar yer gezerdim şerefsizim.

itiraf ediyorum abi sen ne zaman LPG yi kötülesen gıcık olurdum.Artık beni o nefret eden grubuna dahil edebilirsin.Hatta böyle baş danışmanın fln olurum.Maaş da istemem...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bilmiyorumki,bende okudukça şaşırıyorum malesef :S

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim düşüncem bana göre LPG işi opel araçlarını bozuyor. Uymuyor... her ne kadar bir çok arkadaşımız uygun dese de Opel LPG ile gitmez diyorum gidenler de eninde sonun da umulmadığı bir anda çok manyak arızalar açacağına adım kadar eminim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelle alakası yok nadir abi hala inat ettiniz :D opel yurt dışında fabrikasyon lpg'li araçlar çıkartıyor. sattığım vectramda bir defa filtre değiştirdim hepsi oydu ama yeni aracıma takan usta biraz kasapmış düzelttirdim şimdi sıkıntısız. arkadaşın subap olayıda kasap ustalardan kaynaklı yada axer motordan kaynaklı. axer motorda zaten magnezyum alaşımlı subap var eriyeceği aşikar. ama bobin olayı elektriği aldıkları yerden kaynaklı. adam gibi lpg montajlı opel hayatta sorun çıkartmaz. enjektörlerin ömrü 30 - 50 bin km zaten. ki enjektör dediğinizde 200 lira 40 bin km ortalama gitse 200 lira hiçbirşey zaten. 15 binde 50 lira filtresi var. yaptırdığı kar dağlar kadar. lpg'siz arabaya binmek yürek istiyor valla. cruzede lpg yok ömrümüzü yedi. kaldıki 8.5 lt gösteriyor yol bilgisayarı 45 50 krş yapıyor km'de yazarken elim titredi yeminle...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
opelle alakası yok nadir abi hala inat ettiniz :D opel yurt dışında fabrikasyon lpg'li araçlar çıkartıyor. sattığım vectramda bir defa filtre değiştirdim hepsi oydu ama yeni aracıma takan usta biraz kasapmış düzelttirdim şimdi sıkıntısız. arkadaşın subap olayıda kasap ustalardan kaynaklı yada axer motordan kaynaklı. axer motorda zaten magnezyum alaşımlı subap var eriyeceği aşikar. ama bobin olayı elektriği aldıkları yerden kaynaklı. adam gibi lpg montajlı opel hayatta sorun çıkartmaz. enjektörlerin ömrü 30 - 50 bin km zaten. ki enjektör dediğinizde 200 lira 40 bin km ortalama gitse 200 lira hiçbirşey zaten. 15 binde 50 lira filtresi var. yaptırdığı kar dağlar kadar. lpg'siz arabaya binmek yürek istiyor valla. cruzede lpg yok ömrümüzü yedi. kaldıki 8.5 lt gösteriyor yol bilgisayarı 45 50 krş yapıyor km'de yazarken elim titredi yeminle...

Fatih sanırım bu LPG işini iyi yapan ustaların tamamı uzay da yaw... Ankara da gitmediğim LPG ustası kalmadı hepsi bir hava... takalım paramızı alalım derdin de adamlar bir kaç isim yapmış adam var onlar da anasının nikahını istiyor hayır dert değil şerefsizim istedikleri paraları vermekte gram düşünmem ama yapamayacaklarına adım kadar eminim...