Lpg de zengin-fakir Benzin de oksijen sensörü arızası

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjekyörlerde bitmiyo işte sadece nozul capları ve hortum boylarıda önemli

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG markassı bile önemli bu konuda. ayrıca aracınızı kullandığınız şekil. 5. vites ddüşük hızla gidin(80km/h gibi) yakma ihtimal var. Ayrıca işini gerçekten iyi yapan ustayı bulursanız atikerde bile yanmaz.
Bu arada aracımdaki sistem atiker.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg elektrigi bobinden alir ne demek anlamadim??
Bobin 18000 volt statik elektrik verir..LPG sistemi 12 voltla çalışır. .Bobinden aracin herhangi bir elektronik kismina elektrik verirsen daha marsa bastiginda elektronik devreler yanar. .

valla belkı yanlıs aktarım yapmıs olabılırım fakat benım polom da basıma devamlı geldıgı donemde saglam bır elektrıkcı olan arkadasımın telafuzu. belkı de yanlıs aktarmıs olabılırım. ama lpg elektrık alım yerını degıstırıp baska yere aldıktan sonra asla bobın arızası vermemıstı aracım

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bayramda benimde başıma geldi. Önce araç(vectra c 2004) kendini benzine aldı hiç bi şekildde lpgye geçmiyodu düğme işlev görmüyordu. neyse İlçedeki atiker servisine gittim ecu ayarları bozulmuş dedi düzelti ayar yaptı lpg ye geçti. ertesi gün arıza ışığını yaktı(sağ alt köşedeki) p0171 fakir karışım uyarısı. çekişte yakıtta bi sıkıntı yoktu. İçime sinmedi çünkü 2 yıldır bu ışık hiç yanmamıştı. Denizlide adam akıllı bir atiker servisi buldum "bunun ayarlarını kim yapmış böyle ayar mı olur"dedi.Ayar yaptı 1 haftadır hiç bi sıkıntısı yok maşallah. Demem o ki sizinde lpg ayarında veya sisteminde sıkıntı var öncelikle araştırıp işini iyi yapan bir servis ve usta bulmanız. Yoksa egr,map pcv,mas vb sensörlerden deyip 20 liralık işi 1000 liraya çıkarırlar.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bayramda benimde başıma geldi. Önce araç(vectra c 2004) kendini benzine aldı hiç bi şekildde lpgye geçmiyodu düğme işlev görmüyordu. neyse İlçedeki atiker servisine gittim ecu ayarları bozulmuş dedi düzelti ayar yaptı lpg ye geçti. ertesi gün arıza ışığını yaktı(sağ alt köşedeki) p0171 fakir karışım uyarısı. çekişte yakıtta bi sıkıntı yoktu. İçime sinmedi çünkü 2 yıldır bu ışık hiç yanmamıştı. Denizlide adam akıllı bir atiker servisi buldum "bunun ayarlarını kim yapmış böyle ayar mı olur"dedi.Ayar yaptı 1 haftadır hiç bi sıkıntısı yok maşallah. Demem o ki sizinde lpg ayarında veya sisteminde sıkıntı var öncelikle araştırıp işini iyi yapan bir servis ve usta bulmanız. Yoksa egr,map pcv,mas vb sensörlerden deyip 20 liralık işi 1000 liraya çıkarırlar.

haklısınız. kasap ustalara denk gelırsek ne paralar verecegımız kara kayıp. Benım de aklıma lpg ayarsızlıgı gelıyor ama bakıcam tez zaman da düzgün bi ustaya goturup baktırıcam

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız. kasap ustalara denk gelırsek ne paralar verecegımız kara kayıp. Benım de aklıma lpg ayarsızlıgı gelıyor ama bakıcam tez zaman da düzgün bi ustaya goturup baktırıcam
Yaşadığım ilde ne yazık ki adam akıllı usta yok. Tüpü komple değiştir diyen ustadan ne beklenir ki. Aynı araç, aynı marka LPG kullanan kişininki niye yakmıyor diyorum, cevap veremiyor. Sorunu çözemeyip, sistemi komple değiştirmek istiyor. Açıkçası çakallık yapmaya çalışıyorlar. Kafam durdu, bu lanet lambayı nasıl söndürmek lazım.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüpü değiştirmek çözüm getirecek mi? Bence sağlam bi ayar. hatta benım laguna 1 aracım da 2 defa aynı ustaya göturdum ıkısınde de ayar tutmamıstı cok yakıyordu. baska bı ustaya götürdüm o da yola cıkıp ayar yaptı ve enjektorlerın 2.0 ıcın olmadıgını soylemıstı ve ayarı cok ıyı yapıp yollamıstı. ne ışık ne fazla yakıt. aylarca kullanıp satmıstım...

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüpü değiştirmek çözüm getirecek mi? Bence sağlam bi ayar. hatta benım laguna 1 aracım da 2 defa aynı ustaya göturdum ıkısınde de ayar tutmamıstı cok yakıyordu. baska bı ustaya götürdüm o da yola cıkıp ayar yaptı ve enjektorlerın 2.0 ıcın olmadıgını soylemıstı ve ayarı cok ıyı yapıp yollamıstı. ne ışık ne fazla yakıt. aylarca kullanıp satmıstım...
En kısa zamanda bi yerlere baktiracagim hocam.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi