LPG de benzin sarfiyatınız ne kadar..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkatinizi çekiyorum başlığa göre cevapladım.
O benim benzin sarfiyatım aylık 20-25TL lik alıyorum yani...

sizin hesabınızda doğru.. biz lpg kullananlar bu işi yanlış anlıyoruz sanırım..
sonuçta benzin parasıda cepten çıkıyor ve sizin hesabınız sonucunda çıkan rakamı km'deki lpg sarfiyatı ile toplayım toplam bir maliyet çıkarmak gerekiyor.. yoksa lpg de şukadar yaktı diyip geçmekle olmuyor..

çünkü : benzin aşırı aşırı pahalı.. :rolleyes:

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw lpg hakkaten bu kadar mı yakıyor ? Abi ben kendimi yakarım yaa, ben ölmüşüm o zaman bee.. Tabuları yıkıp lpg taktırsam acaba, hatun da başımın etini yiyip duruyo zaten..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw lpg hakkaten bu kadar mı yakıyor ? Abi ben kendimi yakarım yaa, ben ölmüşüm o zaman bee.. Tabuları yıkıp lpg taktırsam acaba, hatun da başımın etini yiyip duruyo zaten..

Tabu dediğin oyun kardeşim :D taktırmamak en büyük geç kalmışlık bence.. her dakikası zarar.. senin araban maksimum 20kuruş yakar oda dip gaz :cool:

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabu dediğin oyun kardeşim :D taktırmamak en büyük geç kalmışlık bence.. her dakikası zarar.. senin araban maksimum 20kuruş yakar oda dip gaz :cool:

Ciddi misin ibo, anaam ben bu kadar olduğunu bilmiyodum yaa.. Ya ibo bizim mevzu başka aslında.. 5 ay sonra kadar, evlenip tayin istiycem nişanlımın yanına, o kaş ta görev yapıyo, ben de halkbankası ndayım, çalıştığım bölüm itibariyle il merkezlerinde görev yapmak zorundayım, yani antalya merkez. Kaş la arası 3,5 saat. Hatunun ordaki görev süresinin dolmasına biz evlendikten sonra 1,5 sene var. Yani ben evlendikten 1,5 sene kadar kaş-antalya haftasonları mekik dokuycam. Hatun da arabayı sat öyle gel, bu bizi yer bitirir diyo. Şimdi harbi harbi lpg yi düşünmeye başladım..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ciddi misin ibo, anaam ben bu kadar olduğunu bilmiyodum yaa.. Ya ibo bizim mevzu başka aslında.. 5 ay sonra kadar, evlenip tayin istiycem nişanlımın yanına, o kaş ta görev yapıyo, ben de halkbankası ndayım, çalıştığım bölüm itibariyle il merkezlerinde görev yapmak zorundayım, yani antalya merkez. Kaş la arası 3,5 saat. Hatunun ordaki görev süresinin dolmasına biz evlendikten sonra 1,5 sene var. Yani ben evlendikten 1,5 sene kadar kaş-antalya haftasonları mekik dokuycam. Hatun da arabayı sat öyle gel, bu bizi yer bitirir diyo. Şimdi harbi harbi lpg yi düşünmeye başladım..

kanka çok iyi markalar var.. şahsen 2.5 bile alsam taktırrım.. iyi montaj olduktan sonra korkmamda.. teleflex aşmış durumda mesela işi.. parçaları çok kaliteli adamların beyinler sagem ve bosch enjektörler.. aynı zamanda brc de çok iyi tercih kaşta sorun yaşamazsın iyi montajla nasıl olsa hava her zaman ılık.. benzin kadar tatlı olmaz ama sonuçta %40 ekonomi heleki uzun yol yapacaksan senin araba bassan da 15 kuruşu geçmez..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw benzını neden fulleyıp bırakmıyorsunuz?... boşalması nerdeyse 1 sene sürer. 5 ay kullandım yarı depoya duşmuştu. gozume guzel gozukmedı dıye gıttım fullettim yarım depoyu. şu anda full e yakın. 2 aydır kullanıyorum.

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kanka çok iyi markalar var.. şahsen 2.5 bile alsam taktırrım.. iyi montaj olduktan sonra korkmamda.. teleflex aşmış durumda mesela işi.. parçaları çok kaliteli adamların beyinler sagem ve bosch enjektörler.. aynı zamanda brc de çok iyi tercih kaşta sorun yaşamazsın iyi montajla nasıl olsa hava her zaman ılık.. benzin kadar tatlı olmaz ama sonuçta %40 ekonomi heleki uzun yol yapacaksan senin araba bassan da 15 kuruşu geçmez..

Evet teleflex i şiddetle öneriyolar. Ya perfo falan hikaye, napıcam orda gazlamayı :D Az yaksın da.. Arabamı seviyorum abi, satmak istemiyorum :(

İbo ilerleyen zamanlarda bunun hakkında pro bilgi alırım senden kardeşim..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet teleflex i şiddetle öneriyolar. Ya perfo falan hikaye, napıcam orda gazlamayı :D Az yaksın da.. Arabamı seviyorum abi, satmak istemiyorum :(

İbo ilerleyen zamanlarda bunun hakkında pro bilgi alırım senden kardeşim..

kanka ankara da bi abi de var 2.2 vectra lpg takılı 250.000km civarında sorunsuz sen düşün artık..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyatlarını bilmiyorum ama
1- teleflex
2- prins
3- brc

;) özellikle teleflex bu işin devi diyebilirim. ben zavoli kullanıyorum memnunum. ama zavoli açıkçası kalite ve marka olarak özellikle ilk ikisinin yanına yaklaşamaz. brc biraz ara sınıf kalıyor. ancak ben zavoli kit kullanan hatta takılırken ustanın başında bulunduğum 5 silindir ve 6 silindir araçlar gördüm. su ana kadar sorunsuz biniyorlar. birde benim bildiğim brc ve prins turbo beslemeli araçlar içinde kullanılabiliyor teleflex'i bilmiyorum malesef ama daha iyi bir marka olduğundan mutlaka ondada bazı espriler vardır. kuzenim 520 BMW'sinde prins kullanıyor ve aşırı derecede memnun.

fatih kardeşim yakıtın benzine nazaran %1-%2 oranında artıl gösterir LPG'de. ancak fiyat konusunda karımız var yani. burdan ne kadar yakacağını az çok hesaplarsın. %40 gibi bir ekonomi geliyor aşağı yukarı işte.

Son düzenleme: