LPG de benzin sarfiyatınız ne kadar..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle teleflex'in turbo besleme araçlar için kitleri mevcut.. ama fatihin araba turbo değil :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorum fatihin araba 2,2lt atmosferik ama ben gelişmişlik düzeylerini belirtmek için söylemiştim :D

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyatlarını bilmiyorum ama
1- teleflex
2- prins
3- brc

;) özellikle teleflex bu işin devi diyebilirim. ben zavoli kullanıyorum memnunum. ama zavoli açıkçası kalite ve marka olarak özellikle ilk ikisinin yanına yaklaşamaz. brc biraz ara sınıf kalıyor. ancak ben zavoli kit kullanan hatta takılırken ustanın başında bulunduğum 5 silindir ve 6 silindir araçlar gördüm. su ana kadar sorunsuz biniyorlar. birde benim bildiğim brc ve prins turbo beslemeli araçlar içinde kullanılabiliyor teleflex'i bilmiyorum malesef ama daha iyi bir marka olduğundan mutlaka ondada bazı espriler vardır. kuzenim 520 BMW'sinde prins kullanıyor ve aşırı derecede memnun.

fatih kardeşim yakıtın benzine nazaran %1-%2 oranında artıl gösterir LPG'de. ancak fiyat konusunda karımız var yani. burdan ne kadar yakacağını az çok hesaplarsın. %40 gibi bir ekonomi geliyor aşağı yukarı işte.

Eyvallah kardeşim. Peki yapılacak depo en fazla kaç lt yada m3 gaz alıcak ? Çok sık alıyomusunuz ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim depo hacmim 61lt en büyüğü bu galiba. bunun 48ltsi doluyor tabi zorlarsan daha fazla alır ama ben pompa atınca bıraktırıyorum. güvenlik açısından %20si boş kalıyor deponun. ben öyle sık kullanmama aracı 48lt bana 1 ay gidiyor aşağı yukarı.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım depo sımıt tank. 33 lıtre alıyor maksımum. bununla 300 km gıdıyorum temız sehır ıcı. yakıttakı artış litre bazında 1% değil 10% cıvarı olur. haberın olsun.

4 silindir ise araban 1000 euro prins. yarısı (1000 tl nakit), 1000 tl/10 taksıt yaptırırsın sıkı pazarlıkla. Maslak Oto Sanayi 2. Kısım TGS otogaz a taktırdım ben. montaj ve kalıbrasyon(5dk) 3 saat sürdü. sonra birdaha uğramadım

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıttakı artış litre bazında 1% değil 10% cıvarı olur. haberın olsun.

ben ortalama tüketime göre %1 falan demiştim yanlış olmus evet %10 :D. demek istediğim 10lt/100km yakarken 11-12lt/100km yakar diye kasdetmek istemiştim :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım abi, bakalım, ilerde düşünürsek en iyisini taktırırırz inşaallah..

tabiki en ıyısını taktır ya teleflex yada prıns. ıkısı bu sektorde lıder. satış konusunda olmasada performans konusunda lıder. cunku bıraz fıyatları farklı. bence hemen taktır. bırgun tekrar benzınlı araba alacak olursam (ki olur) ılk ışım sıfırsa 1000 bakımından sonra, ıkıncı el ise, hemen lpg taktırmak olur.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bırgun tekrar benzınlı araba alacak olursam (ki olur) ılk ışım sıfırsa 1000 bakımından sonra, ıkıncı el ise, hemen lpg taktırmak olur.

doğru söze ne denir...