LPG CORTLADI :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG CORTLADI :(

Son durum nedir acaba? Konuyu açan arkadaş son gelişmeleri paylaşırsa güncel bir bilgilendirme yapmış olur.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Arkadaslar burdaki arkadaslarin cogu bilgi olarak malesef zayif eger elinizde kesin ve inandirici bir bilginiz yoksa yorum yazmayin boylelikle herkesin kafasini karistirmayin yaglama sisitemi yararli bir sey olmasa avrupada fabrika cikisli araclarda bulunur muydu ? Bilen bilmyen salliyor benim teyze ogluunda avusturyadan almis fabrika cikisli lpg li araci var onda bile yaglama var

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt:

akheron link' Alıntı:
Arkadaslar burdaki arkadaslarin cogu bilgi olarak malesef zayif eger elinizde kesin ve inandirici bir bilginiz yoksa yorum yazmayin boylelikle herkesin kafasini karistirmayin yaglama sisitemi yararli bir sey olmasa avrupada fabrika cikisli araclarda bulunur muydu ? Bilen bilmyen salliyor benim teyze ogluunda avusturyadan almis fabrika cikisli lpg li araci var onda bile yaglama var

Söyleyene bakın ben size teknik detay veriyorum siz kalkıyorsunuz yok makina mühendisi böyle dedi yok şunu dedi diyorsunuz. İnandırıcı bilgisi olmayan sizsiniz ve insanların kafasını karıştıran da siz. Avrupa'da fabrika çıkışlı araçlarda kullanıldığına dair kaynağınız var mı? Yok teyze oğlunuz yok kaynınız bunu dedi diyerek burada ahkam kesip insanlara sallıyor diyemezsiniz yazdığınız yorumlar konuyla ilgili bilgi seviyenizin ne durumda olduğunu ortaya koyuyor. Köşeye sıkışınca siz bilmezsiniz ben bilirim, anlamıyorsunuz vs. bunlar sizi komik duruma düşürüyor.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

akheron link' Alıntı:

greatt

YSF1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önceki aracım 2007 Focus'da benzer bir problemi bende yaşamıştım. Sabah ilk çalışmada stop ediyor, tekleme yapıyordu. Seyir halindeyken dahi tekleme yaptığı oluyordu özellikle düşük devir ve hızlarda. Lpg taktırdığım ustama danıştığımda ise, yakıtı nerden aldığımı sordu. Sürekli aygaz euro lpg aldığımı söylediğimde, kesinlikle o tür katkılı gazlardan almamı bunların motorun ecu sunda  zamanla farklı bir yakıt gibi algılanabildiğini buda zengin-fakir karışımı oluşturarak sürekliliği halinde de bu tür teklemelere yol açabildiğini söyledi. Düzelmesi için aracı 150-200 km benzinde kullanmamı ve bu km sonunda aracın düzeleceğini belirtti, keza benzinde dahi tekleme yapar duruma gelmişti. Ustamın dediği gibi 200 km kadar benzinde kullanınca araba rahatlar gibi oldu ve tekleme geçti. Bundan sonrada ustamın belirttiği katkısız ucuz gazlardan aldım ve sıkıntı yaşamadım. O tekleme döneminde aracın katalitik konvertörü dahi arızalanma noktasına gelmiş düzelmese değişterecektim.  Konuda bahsedilen sorun ile aynımıdır, bu şekilde çözüm olurmu teknik kısmını bilemem ama konuyu okuyunca direk aklıma başımdan geçen bu olay geldi, umarım çözüm için bir faydası olur.

şimdiki Astra J aracımdada katkısız ucuz yakıtları tercih ediyorum

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Söyleyene bakın ben size teknik detay veriyorum siz kalkıyorsunuz yok makina mühendisi böyle dedi yok şunu dedi diyorsunuz. İnandırıcı bilgisi olmayan sizsiniz ve insanların kafasını karıştıran da siz. Avrupa'da fabrika çıkışlı araçlarda kullanıldığına dair kaynağınız var mı? Yok teyze oğlunuz yok kaynınız bunu dedi diyerek burada ahkam kesip insanlara sallıyor diyemezsiniz yazdığınız yorumlar konuyla ilgili bilgi seviyenizin ne durumda olduğunu ortaya koyuyor. Köşeye sıkışınca siz bilmezsiniz ben bilirim, anlamıyorsunuz vs. bunlar sizi komik duruma düşürüyor.
Cok haklisin dostum.

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ortamın gerilmesine gerek yok,bu arac cıktıgından beri lpg ve yaglama konusu çoğu kez bunun gibi polemik ve soru işaretlerine sebep olmustur.Hala da oluyor 023hm7

Konuyu acan arkadas almış oldugu netice hakkında bilgi verse iyi olacak.Bana görede sürekli cok sert ve yüksek devir kullanılmadıkca o km lerde sübabların deforme olup arıza cıkarması biraz zor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...