lpg-benzin

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vetra cdx 2.0
lpg kulanan arkadaşlar hersabah çalıştırıp işe akşam eve çok nadiren başka zamanlarda arabaya binerim zaman olmadığı için ama medense arabada süper bi benzin harcaması var ayın 26 aralıkta tepoo azına kadar dolu ocak 26 da 85 tl benzin aldı normal mi buuu nerde kaldı tüpün espirisi :kop:

şamandıra kapağına baktım hortumlara baktım hiçbiryerden benzin kacırmıyor. arabanın çalışmasıda normal hiç bir sıkıntımda yok hem benzinde hem tüpte.

ortalama evimle işimin arası 6 km günde 12 km ayda 360 km yol yapıyor bunu komple benzinle gitsem km' rede 350 kuruş benzin yaksa 126 tl para yapar neee buuu yaaa :mad:

acil yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar gecen 3 aydırda hemen hemen aynı
kafayı yiyecem biraz önce benzin aldım içime oturdu.

tüptedede şehir içi ortalama 210 kuruş yapıyo ortalama ama lt bazında hiç hesaplamadım. ortalama diyelim

Son düzenleme:

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aralık 26 - Ocak 26 Arası Soguk Bir Zaman, Aracınızda Sıralı Sistem LPG oldugundan Motor Sıcaklıgı 30 Dereceye Gelene Kadar Benzin Yakıyor, Buda Yaklaşık Aracı Calıştırıp Hareket Ettikten 3-5 Km Sonra LPG ye Geçiyor, Aslında Siz İşe Gel Gitlerin Çogunu Sabah ve Akşam Motor Soguk Oldugundan Yolun Çoğunu Benzinle gittinizden Bu Derece Fazla Benzin Gitmiş , Bence Gayet Normal Yakıt ..

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 km güzergahınız varsa bunun yarsını benzinle gidiyorsunuz motor ısınana kadar..

yani motorun en çok yakıt harcadığı soğuk anında benzin tüketiyorsunuz
bu kadar kısa mesafeler için lpg gereksiz bence..

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı çalıştırır çalıştırmaz hareket ediyorum. 3 kmde tüpe geçiyor. ay bazına vurunca çok değil mi arkadaşlar.

egecdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de vectra cdx 2.0 var önce araba kendiğinden LPG ye geçene kadar çalışıyor ondan sonra devam ediyorum yola özellikle kışın...ben LPG ye geçmeden yani araba ısınmadan benzinde kullanma derim

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de vectra cdx 2.0 var önce araba kendiğinden LPG ye geçene kadar çalışıyor ondan sonra devam ediyorum yola özellikle kışın...ben LPG ye geçmeden yani araba ısınmadan benzinde kullanma derim

arkadaşım senin aracın benzin tüketimi nasıl ortalama

egecdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın ısparta-van arası (1550km) yi 190 liralık gazla geldim van-hakkari arasını (200km) 20 litre yaktım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ısınana kadar hava sıcaklığına baglı olarak bekliyorum ben. soğuk havada resmen sömürüyor yakıtı :D 14lt/100km tüketim değerim var bilgisayarda.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı çalıştırır çalıştırmaz hareket ediyorum. 3 kmde tüpe geçiyor. ay bazına vurunca çok değil mi arkadaşlar.
yolun yarısını benzinde gidiyorsan gayet normal... hepsini benzinde gitsem 130 lira tutar demişsin... zaten araba ısınana kadar harcar en fazla yakıtı bu durumda da seninki benzin yaktığına göre gayet normal... lpg'ye biraz daha erken geçmesi için gerekenleri yapabilirsin... ama çok erken lpgye geçmesi de zararlıdır... eğer arabayı hep böle kısa mesafe için kullanıyorsanız açıkcası lpg sizin için biraz luzumsuz olmuş... lpgnin çok fazla avatajı olmaz böle kullanımlarda...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bekleyeceğiniz 3-5dk ısınsın öyle yola çıkın ben hep böyle yapıyom