Lastik tavsiyesi

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın üzerinde 195/55/16 Michelin yaz lastikleri var. Lastiklerden birinin durumu oldukça kötü. İki yama bir fitil ve lastikte ezilme var. Diğer lastiklerde rot balansta sıkıntı çıkarıyor.

Neyse lastik değişimi için tekrar michelin (295 TL den başlıyor) düşünmüyorum. Tavsiye edebileceğiniz uygun marka var mı? Aklımda ileriye yönelik petlas markası var ama nasıldır bilmiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
HB sitesinde yaz lastiklerinde çok güzel fiyatlar var. Hızlıal.com sitesine bakmanı öneririm. Petlas ise bana göre iş değil. Daha önce petlas iyi idi ama son bir kaç yıllık zaman içinde lastiğin kalitesi sürünmeye başladı.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
215/45/17 lastiği biraz pahalı geldiği için bende tercih etmemiştim michelini. gidip petlas almıştım yarı parasına ama şimdi yarım yarım vuruyorum kafama:sopa::sopa:. lastik önemli abi verdiğin paraya acımicaksın...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petlas ilk binek araç için çıktığı dönemlerinde çok methedilen bir marka idi ama son zamanlarda ismini pek duymaz oldum. Çevremde kullanan olmadığından da herhangi bir şey diyemiyorum açıkçası kalitesi konusunda.

Tek cazip tarafı yerli ve fiyatları uygun.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:59 ----------

215/45/17 lastiği biraz pahalı geldiği için bende tercih etmemiştim michelini. gidip petlas almıştım yarı parasına ama şimdi yarım yarım vuruyorum kafama:sopa::sopa:. lastik önemli abi verdiğin paraya acımicaksın...

Haklısın lastik önemli. Michelin kaliteli bir marka ama fiyat olarak oldukça pahalı. Değiştirmişken 4 lastiği de değiştirmek istiyorum. Geçenlerde rot balansa soktum arabayı. Lastiklerin balans ayarında zorlandılar baya. Kötü durumda olan lastiği arkaya attırıyım dedim arka lastik kötü durumda olana nazaran balansı daha kötü çıktı. Bozuk lastiği tekrar öne aldılar.

4 lastiği de michelin alırsam bir anda 1200TL ödemem lazım. Oda biraz zor. O yüzden petlas, kumho vs.. gibi az çok bilinen ama fiyatta cazip olan markaları araştırıyorum.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bu aralar yaz gelmeden yazlık lastik bakıyorum. Kışlık olanlarda petlas olduğu için aynı marka araştırıyordum ama geçenlerde bir sitede hankook gördüm ve etiket değerleri petlastan iyiydi, yakıt C, ıslak zemin B ve 69 db ses görünüyordu hatta petlastan daha ucuzdu. Yer Ankarada olduğu için birara gidip bakacağım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...5r-15-hankook-lastik-kampanya-169753506/detay

Son düzenleme:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Falken diye bir marka var. Bu aralar internet sitelerinde çok karşıma çıkıyor. Bunu alan kullanan var mı? Nasıldır?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:53 ----------

Hankook michelin e göre 40 TL daha ucuz. 40 TL için michelin i tercih ederim gibime geliyor..:D

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Falken diye bir marka var. Bu aralar internet sitelerinde çok karşıma çıkıyor. Bunu alan kullanan var mı? Nasıldır?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:53 ----------

Hankook michelin e göre 40 TL daha ucuz. 40 TL için michelin i tercih ederim gibime geliyor..:D

195X55X16 lastik ebatı biraz pahalı gibi. Eğer arada bu kadar fark varsa düşünmek gerek.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195X55X16 lastik ebatı biraz pahalı gibi. Eğer arada bu kadar fark varsa düşünmek gerek.

İlerde arabayı değiştirip yeni araba alırsam ilk iş lastik ebatlarını kontrol ederek piyasa fiyatlarına bakmak olacak. Ara model mi diyorlar bunlara tam bilmiyorum ama az kullanıldığı için fiyatları oldukça yüksek.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petlas ilk binek araç için çıktığı dönemlerinde çok methedilen bir marka idi ama son zamanlarda ismini pek duymaz oldum. Çevremde kullanan olmadığından da herhangi bir şey diyemiyorum açıkçası kalitesi konusunda.

Tek cazip tarafı yerli ve fiyatları uygun.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:59 ----------

Haklısın lastik önemli. Michelin kaliteli bir marka ama fiyat olarak oldukça pahalı. Değiştirmişken 4 lastiği de değiştirmek istiyorum. Geçenlerde rot balansa soktum arabayı. Lastiklerin balans ayarında zorlandılar baya. Kötü durumda olan lastiği arkaya attırıyım dedim arka lastik kötü durumda olana nazaran balansı daha kötü çıktı. Bozuk lastiği tekrar öne aldılar.

4 lastiği de michelin alırsam bir anda 1200TL ödemem lazım. Oda biraz zor. O yüzden petlas, kumho vs.. gibi az çok bilinen ama fiyatta cazip olan markaları araştırıyorum.

Ben kumho kullanıyorum 205/55/r16.aldığımda takılıydı,yol Tutuşu konforu iyi.lastik sesi pek gelmiyor.düşünebilrisin.

iPad'dan gönderildi .

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracim 2011 aynı ebat lastik kullaniyoruz suan da michlen energy var.Doğrusunu söylemek gerekirse pek memlun değilim çok sert ve ses yapan bir lastik.Yakinda bende değiştirmeyi düşünüyorum.Goodyear efficientgrip performance hakkinda çok olumlu yorumlar okudum özellikle ses düzeyi aşırı azmis yumuşak tepikeyi sağlayan bir lastikmis.Bunu bi düşünün derim:good: