Lastik kullanimi hakkinda bilgi istiyorum

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Intrrnette arastirdigim kadari ile bir lastik icin ideali max5 yil yada max 50bin km, hangisi once dolarsa degistirilnesi saglikli deniyor. Dogrulugu hakkinda bilgim yok. Sizce bu sinirlar ideal midir?

Su an michelin var aracimda. 2010 yaziyor tarihte. Araci alali 2 ay kadar oldu. Kac km oldu bilmiyorum. Lastikte ne zaman takildi onuda bilmiyorum.internette satilan bazi lastiklerde 2014. bu sekildeyse 1 yil kaybi olabilir diye dusundum ama lastige bugun baktim disler arasinda bi isaret varmis daha ona cok var ama. Baktigim yerde hafiften catlamalar var gibi o kafami bulandirdi degistirmelimiyim yada sonbahara kadar idare eder mi beni

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastiğin idaresi olmaz. Eğer çatlaklar varsa maddi durum uygun isen değişmesi yerinde olur.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süre bekleyen lastikler özelliğini yitiriyor, sertleşiyor. Bazı markalarda üzerinde üretim tarihi yazıyor. Lastik önemli bir konu. Yüksek hızlarda yarılması ciddi sonuçlara neden olabilir.

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler michelin almaya karar verdim yine. Energy saver diye bir modeli. 3.5 4 yil kadar beni gotursunde :)

ayhan43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h için 205/55/16 lastik almam lazım benimde

lassa impetus revo 91v

veya Goodyear Efficientgrip 205/55 R16 91V

öneriniz ne olurdu_?

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede mıchelin almayın benim araçda 2 aylık mıchelin energy saver x green marka lastik var özellikle yağışlı havalarda çok savuruyor kaç kere kaza atlattım

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oneriniz varmi peki hocam marka olarak? Cokta pahali bisey almak istemiyorum o yizden ona bakmistim

Birde ben lastik olculeeini 195/60\15. Biliyordum 65/15 mis lastik.hangisi dogru acaba

omerince

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
selam murat hocam asla goodyear almayın. Benim başıma geldi sizin başınıza gelmesin. 2-3 sene sonra lastiğiniz tel atmaya başlıyor. Üçe-beşe bakmam diyorsanız Michelin alın 4 mevsim kafanız rahat olsun.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Continental tavsiye ederim. İyi lastiktir.