Lastik idare eder mi ?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakin kullanımla 1 yaz belki idare eder ama ben sıcak iklimde ve o lastikle yola çıkmazdım açıkçası.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o lastiklerdeki sıkıntı yarılma yarılmama sıkıntısı değildir. tola tutunma tutunmama sıkıntısıdır.
nasıl bayatlamış sertleşmiş bir silgi, kurşun kalemle yazılan yazıyı düzgün silemiyorsa senin lastikler de aynen öyle yola tutunamaz vekızaklar kısa mesafede duramaz.
ben de alanyada yaşayan birisiyim ve lastiğin en büyük düşmanının güneş olduğunu iyi bilirim. ancak senin lastikler erken deforme olmuş.
benim alanyanın sıcağında sabahtan akşama kadar güneşe maruz kalan 3 yıllık continellerde o kadar çatlama yoktu.
sertleşmiş ve özelliğini kaybetmiş, bu tür lastikleri şehir içerisinde kullanmak daha risklidir.
şehir dışında tedbirli kullanır yavaş ve dikkatli gider takip mesafesini ayarlarsınız. ama şehir içerisinde hangi köşebaşından bir çocuk veya bisiklet çıkacağını hangi hanzonun kırmızı yanmasına rağmen üzerine basıp geleceğini bilemezsiniz.
sonuç olarak o lastiklerin üzerinde can taşıyoruz, imkanınız varsa yazına kışına bakmayın değiştirin derim.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu lastiğe güvenip araca binmezdim açıkcası... ilk fırsatta değiştirin derim.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karar verdim ve conti aldım. üzerindeki bridgestone turanza er300 215 50 R17 yerine contisportcontact 5 225-45- r17 lastik aldım. ve şuana kadar 200 km kadar kullandım. arabanın gidişi değişti. yanak 5 mm daha ince olmasına rağmen araba daha yumuşak oldu. eski lastikle olduğu gibi kalkışta lastikte patinajla kalkma artık olmuyor ve panik frenlemeler güzel bikaç denemede düz yolda abs yi devreye sokamadım. abs açmadan çok güzel duruyor. ancak yağmurda deneyemedim, gerçi 200 km kullandım. lastik biraz daha alışınca daha iyi gidecek.
conti den memnun kaldım diyebilirim.