Lastik Havası

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı teslim aldığım gün servis yetkilisi tanıtım yaparken lastiklerin havasının normalden çok olduğunu bununda jantların vs. yerine oturması için dediler ve 2-3gün sonra lastikleri biraz indirin demişlerdi. Şimdi indirmelimiyim ve indirirsem ne kadar indirmeliyim. Birde indirmezsem şuanki kullanımda ne gibi artı eksileri oluşur, yakıt, kalkıi ve frenajları etkiler mi ? 032questn 032questn

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik Havası

hayırlı olsun lastıkleri bence 34 yapın oylede kalsın.
fazla takılacak bısey degıl acıkcası

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Çok üzerinde durulacak bir konu olmamakla birlikte frenlemeyi ve yol tutuşunu minimal düzeyde etkiler...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir lastikçide ya da benzinlik varsa oda olur lastik basınçlarının hepsini 34 ya da 35 yapmanızı öneririm.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim imkanın varsa Black&Decker dan hava kompresörü al, haftada bir lastiklerini kontrol et ve -çok kişi+bagaj olmayacaksa- lastiklerin dördünü de 33 veya 34 de tut benim tavsiyem.

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yunus bende Ali bey aracı tanıtırken aynı şeyleri duymuştum Mar oto'da.Lastiğin janta alışabilmesi için böyle bir süreç olduğu doğru.2 hafta sonra 35 yaptım hepsini.Yeşilpınar shell'de analog ve digital pompa var bilgine  :)

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkesin görüşü aynı yönde teşekkürler yardımlarınız için. :)
Umitbjk link' Alıntı:
Yunus bende Ali bey aracı tanıtırken aynı şeyleri duymuştum Mar oto'da.Lastiğin janta alışabilmesi için böyle bir süreç olduğu doğru.2 hafta sonra 35 yaptım hepsini.Yeşilpınar shell'de analog ve digital pompa var bilgine  :)
֜mit şimdi Allah kısmet ederse cumartesi veya pazar yola çıkıcaz 2hafta beklyim mi yoksa kontrol ettirmem gerekir mi ?

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yunusևelebi link' Alıntı:
Herkesin görüşü aynı yönde teşekkürler yardımlarınız için. :)֜mit şimdi Allah kısmet ederse cumartesi veya pazar yola çıkıcaz 2hafta beklyim mi yoksa kontrol ettirmem gerekir mi ?

şuan büyük ihtimal 40 basmışlardır.Sen onları ilk 2 haftalık süreçte 37ye indir sonra 35te kullanırsın  ;)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar havalar 34 üzerinde olduğu zaman bence arabanın yol tutuşu ve fren mesafesinde zaafiyetler oluyor bence ideal olan 32...