Lastik basıncı uyarısı gitmiyor?

Reco_31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın lastiklerini 3-4 kere kontrol ettirmeme rağmen ki her seferinde hava basıldı basınçlar eşitlendi fakat 2 gün sonra yine aynı uyarıyı vermeye başlıyor 3 lastik için. Yaklaşık 1 aydır bu sorunu çözemedim lastikleri şişiriyorum uyarı gidiyor ışık sönüyor aradan 2 gün geçmeden tekrar aynı şey oluyor. Servise gittim pek önemsemediler ve lastik hava aletinin de o zaman çalışmadığını ve bi zahmet bi lastikçiye gitmemi söylediler bende servise sinirlendiğim için tekrar gitmedim ama bu sorunu da çözemedim. Bunun için ne yapabilirim?

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik basıncı uyarısı gitmiyor?

aynı olay benimde başıma geldi..
yapman gerekn lastik basıç ayarında yük olayı var.. onu hafife al o zaman düzelir.. bende yüklü iken uyarı verdi. bende yük dengesini yüklüye yaptım gene düzrlmedi. 1-2 gün gene aynı uyarıyı veriyordu.. sonrdan hafife aldım düzeldi..

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yüklü durumda ayarlıyken sistem lastiklerin 39 olmasını bekliyor.Lastikleriniz 32-35 arası ise hafif, 35-38 arası eko daha yükseğinde ise yüklü ayar gerekiyor. Hafif olarak ayarlarsanız sorun düzelecektir.

Reco_31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ayarı daha önce hiç görmedim o kadar da karıştırmıştım oysa ki. Tşk ederim hemen yarın denicem bu ayarı umarım sorun düzelir