Lastik Basınç Sensörleri

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik Basınç Sensörleri

Arkadaslar yeni astra sahibi oldum. 2014 model ancak ben lastik basınç sistemine menüden ulaşamiyorum. Aracımın menüsü çevirdikçe her seferinde bir bilgiyi gösteren tip donanımı edition. mümkünse bana yardımcı olursanız sevinirim.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balkes link' Alıntı:
Arkadaslar yeni astra sahibi oldum. 2014 model ancak ben lastik basınç sistemine menüden ulaşamiyorum. Aracımın menüsü çevirdikçe her seferinde bir bilgiyi gösteren tip donanımı edition. mümkünse bana yardımcı olursanız sevinirim.

cevirdiğin kolun ortasında bir düğme var.. ons bastığınızda menü değişecektir. kolu cevirdiğinizde lastık basınç sensörü ve hava basıncları gelecektır..

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekür ederim hocam biraz daha kurcayayım.

business1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HajHaj link' Alıntı:
2014 sport aracım var. Lastik basınçlarını göremedim yalnız. Yol bilgisayarında mı yazıyor? 
sinyal kollarında menü var o düğmeye basın. daha sonra ordaki halkayı çevirerek menüler arası geçiş yapabilirsiniz

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen hafta satın aldım. Eğer öyleyse ki bana da öyle geliyor baya moral bozucu olabilir. yarın tekrar kontrol edeceğim. menusu yan tarafta 1-2-3-4- seklinde görünüyor ve ortalama hız suruş1-2 ve sırasıyla yakıt bilgilerini gösteriyor. internette ve forumda bazı görsellerdeki gibi yol remi araç resmini üstte görüldüğü birden fazla bilginin görüldüğü menu benimkinde ya yok yada ben bulamıyorum.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balkes link' Alıntı:
Geçen hafta satın aldım. Eğer öyleyse ki bana da öyle geliyor baya moral bozucu olabilir. yarın tekrar kontrol edeceğim. menusu yan tarafta 1-2-3-4- seklinde görünüyor ve ortalama hız suruş1-2 ve sırasıyla yakıt bilgilerini gösteriyor. internette ve forumda bazı görsellerdeki gibi yol remi araç resmini üstte görüldüğü birden fazla bilginin görüldüğü menu benimkinde ya yok yada ben bulamıyorum.

resim koyabilirmisiniz bilgi ekranının?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

butun lastiklere esit hava bassanız bile surtunmeden dolayı on lastikler daha cok ısınır daha cok genlesir

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
butun lastiklere esit hava bassanız bile surtunmeden dolayı on lastikler daha cok ısınır daha cok genlesir

Yess  greatt Ben de bunu diyecektim yalnız bir farkla. :) ֜zerindeki yük fazla olan lastik daha çok ısınır yani daha çok genleşir. Araç boşken önler, araç yüklüyken arkalar.

Lastik basınç sensörü de bunu doğru ölçüyor. Bakınız ön lastik basınçları 15-20km'lik yolculukta 1 psi daha yüksek. Uzun yolda 3-4 psi fark olur :)

astratyrepressure_zpsba1325bc.jpg