Lastik alacağım, öneri istiyorum..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle continental.... Şu andaki lastiklerimin bitip conti ye geçmek için gün sayıyorum :)

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumho ecowing lastiklere bakın fiyatlarıda uygundur.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
continental eco contact3 kullandım corsa mda öyle böyle yol tutuş ancak kamber li yay lı araçlarda olabilir ...neyse fazla da anlatmayayım kaptırıyorum bazen kendimi

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-6 yıl boyunca bridgestone turanzaydı lastiklerim,bu sürenin sonunda hala dişleri iyidi fakat kılcal çatlaklar oluşmuştu yanaklarda,bu lastiklerden memnun kaldım,kusuru ses seviyesi yüksekti sert olduğu için ve konfor düşüktü çukurları daha net hissetiriyordu,frenleme ile ilgili olumsuzluk hiç yaşamadım.
Bu yıl yine bridgestone T001 alacaktım hem mukavemetli hemde ses seviyesi iyileştirilmiş yeni serileri fakat gittiğim satıcıda kalmamıştı başka yerdede abartılı fiyat istediler bende goodyear efficientgrip aldım ıslak kullanımda katalog verileri oldukça iyi hatırladığım kadari ile fiyatıda cazip geldi birkaç ay sehir içi şehir dışı hatta yurt dışına çıktım bu lastiklerle dağ ve bayır sayılabilecek çakıllı ve toprak yollarda kullandım eski bridgestone lastiklerime göre daha yumuşak ve ses seviyesi daha az aynı zamanda konfor daha yüksek arabada çukura girdiğinde daha az hissediyorsun çukuru bunlar gözüme çarpan iyi noktalar,ıslak zeminde deneme şansım olmadı fakat tozlu asfaltta ani frende sanki pek güven vermiyor kayıyor gibi ama abs'yide devreye sokmuyor,belki lastiklerin yeni olmasından böyle hissediyor olabilirim,lastiği kötülemiyorum fakat tekrar seçme şansım olsaydı
1-Bridgestone T001
2-Goodyear efficientgrip olurdu (sıfırdan alıp başka marka lastikk kullanmadığım için diğer markalar hakkında fikrim yok...)
ses yüksek olsun,konfor düşük olsun fakat daha çok güvenlik ön planda olsun diyerek bridgestone seçerim birde bu katalog verilerine pek güvenmemek gerek yol durumu vs lastk reaksiyonunu değiştiriyor.

Son düzenleme:

muzaffer16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın fabrika cıkısında ne varsa onu al derim. internetten alırsan lastik başına 40-50 tl indirimli alabiirsin

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arkadaşa continental yan ürünü olan sportiva marka lastik aldık. çok sessizler ve yumuşaklar. ben lastik alırken yine continental yan ürünü olan matador marka aldım. 4-5 ay oldu şuanlık çok memnunum. sportiva sessiz ve yumuşak ama fren performansı matadordan bir tık daha düşük çabuk kızaklama eğilimine giriyor gibi geldi. matador ile normalde sessiz ve yumuşak ama ıslak zeminde ses oranı birazdaha artıyor. viijjjj diye sesi rahatlıkla (camlar açıkken) duyuyorsun. ilk aldığımda ıslak yol sesinden sonra tam pişman olmak üzereydim ki ani fren yapmam gereken bir duruma düştüğümde performansından çok memnun kaldığım için pişmanlığım hemen gitti

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol Nadir. Hasar olarak; Arka tampon (bence düzelebilir durumda), arka tampon demiri, bagaj stepne havuzu, arka bagaj kapağı, 2 stop. Bizim kibar ustalar tamir yerine değişime taraf oldukları için onarım masrafı fazla olursa araç perte bile çıkabilir (Hasar miktarı kasko değerinin % 45 inden fazla olursa araç perte çıkıyormuş). Eksper henüz görmedi, duruma göre hasarı düşürtüp aracı pertten kurtarmaya çalışacağım. Aracın diğer tarafları ok gibi, tekerlerinin daha iki taksiti ödendi, depoda 55 litre benzin var. Servis fiyatı düşürmezse aracı oradan alıp piyasada yaptırmayı bile göze aldım, sonuçta araç sıfır değil ki, çeyrek asırlık araca orijinal parça bulmak o kadar kolay mı? :eek:

PolyEN.jpg
[/URL][/IMG]

çok geçmiş olsun abi. allah beterinden korusun