kumandanın alıcısı nerede ve nasıl ulaşırım?

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra g kumandam çok yakından alıyor bazen hiç almıyor kumanda alıcısı tam olarak nerede ? nasıl ulaşırım bilgisi olan varmı ?? kumandayı bir çok kere inceledim sorun yok kumandada o yzden alıcıya ulaşmak istedim tozlanmış pislenmiş olabilir

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceki aracımda sizinki gibi çok yakından alıyordu. sanayide ne yapabileceğim konusunda araştırma yapmıştım. elektronik devrelerin zamanla köreldiğini ve buna sinyal sağırlaşması dediklerini öğrendim. birşey yapılamaz denmişti en son.

ben ne kumandayı nede sinyal alan neyse artık onu değiştirebilirmiyiz diye sormadım. mevcut düzen daha iyi sinyal alamazmı daha uzaktan çekmezmi diye araştırmıştım be sonuç olumsuz olmuştu. konuya yazılacakları ilgiyle takip edeceğim. bir ara çok kafama takılan durumdu :)

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceki aracımda sizinki gibi çok yakından alıyordu. sanayide ne yapabileceğim konusunda araştırma yapmıştım. elektronik devrelerin zamanla köreldiğini ve buna sinyal sağırlaşması dediklerini öğrendim. birşey yapılamaz denmişti en son.

ben ne kumandayı nede sinyal alan neyse artık onu değiştirebilirmiyiz diye sormadım. mevcut düzen daha iyi sinyal alamazmı daha uzaktan çekmezmi diye araştırmıştım be sonuç olumsuz olmuştu. konuya yazılacakları ilgiyle takip edeceğim. bir ara çok kafama takılan durumdu :)

dün tesadüfen bir konuda ön ızgaranın ortasında diye okumuştum ön ızgarayı çıkardım maalesef öyle bir alıcı göremedim yarın bir aksilik olmazsa orta konsolu sökücem led ışıklandırma için o zaman birde ordan bakarım ızgaraların oraya doğru valla bir ara bende uğraştım bulamayınca pes ettim dünkü konuyu okuyunca tekrar bu kumandanın uzaktan alması gündemime geldi :D :D

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürücü kapısının orda bir yerde olmalı, tamamen mantık yürütüyorum.

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu alıcının tam olarak nerde olduğunu bilen yokmu ya :S benim kumanda tamamen gitti çok zor alıyor artık

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıcı ve beyin tek biliyorum ve yeri şoför yanı ayak kısmı kapı yanı plastik döşeme sökülmesi gerek yani kapı contası kaktırılıp yandaki plastik sökülecek hemen altında

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim kadarıyla uzaktan kumanda sistemi radyo frekans mantığıyla çalışıryor.Yani eskiden televizyonlarda kızılötesi olan sistemlerde kumanda direk alıcıya tutuluyordu.Radyo frekansda uygun mesafe olduğu sürece nereye tutarsanız farketmez çalışması için.Sizinki yakın mesafeden çalışıyorsa kumanda pili azalmış olabilir.

ersink16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g merkezi kilit beyni sağ yolcu kapısının torpidoyla birleştiği yerdedir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zv.jpg