Kullanim km dusuk oldugu icin dizelden benzine gecme dusuncesi hakkinda.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kullanim km dusuk oldugu icin dizelden benzine gecme dusuncesi hakkinda.

Eğer az km yapıyorsanız zaten dizel almanızın bir esprisi olmaz.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tam olarak kaçıncı ayda aracınız. görünen o ki yılda 15000 i bırakın 10000 i zor yapacaksınız. Bu durumda dizel pahalı bir seçenek olacak gibi. Dediginiz gibi bu fiyat farkı donanıma verilebilir. Sonucta aracı satarken dizel nasıl benzinliden pahalı olacaksa, cosmo da sporttan pahalı olacak. Ama gerçekçi konuşmak gerekirse yakıt tüketimi olarak 8 litreyi aklınızdan çıkarmanızı öneririm. Muhtemel yakıt tüketimini 8,7 ve yukarısında düşünürseniz daha gerçekçi olur.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada forever AFL (Çakmasına da razıyım)

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sport alıp afl taktırmak bence mantıklı gelmiyor arada zaten fazla bir fiyat kalmıyor sport yerine cosmo alınabilir bence isgtersen sonra güzel bir jant alın begenmezseniz  :D :D

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
Fazla kullanmıyorsanız bencede benzinli araçlar daha mantıklı olacaktır. ileriyi düşünecek olursak, dizelin parça bakım giderleri daha pahalı. Bu farkı yolda amorti ederim düşüncesiyle alınıyor dizeller.

Ancak şehir içinde 8lt zor bir rakam. Gerçi ben 7.6 ları bile görmüştüm ancak aracımı suanda kaosta kullanıyorum. 9.5 oldu :D bakımıda yaklaştı tabi etkisi vardır.
son olarakta AFL için herşey yapılır :D

Yorumunuz icin tesekkur ederim.Otomatik yerine duz vites dusunuyorum.Sanirim duz vites ile biraz daha az dusuk olacaktir otomatige gore ama hepsinden onemlisi arkadaslarin da bahsettigi gibi Sport'un jant'lari ve icteki kaplamalarinin parlak olmasi daha guzel :) Cosmo'da ise AFL ve yari deri koltuklar guzel ozellikler tabii.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
kapı ledleride mi kurtarmaz halil abi  :)
ama bencede 5 kol jant daha güzel..
onu 50tl ye yaptırdık zaten :D

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
tam olarak kaçıncı ayda aracınız. görünen o ki yılda 15000 i bırakın 10000 i zor yapacaksınız. Bu durumda dizel pahalı bir seçenek olacak gibi. Dediginiz gibi bu fiyat farkı donanıma verilebilir. Sonucta aracı satarken dizel nasıl benzinliden pahalı olacaksa, cosmo da sporttan pahalı olacak. Ama gerçekçi konuşmak gerekirse yakıt tüketimi olarak 8 litreyi aklınızdan çıkarmanızı öneririm. Muhtemel yakıt tüketimini 8,7 ve yukarısında düşünürseniz daha gerçekçi olur.

Oncelikle yorumunuz icin tesekkurler.Aracimi 6 Haziran da aldim bes bucuk ayda 5500km oldu.Ayda 1100km ediyor ki bu deger tatile araba ile gitmemden dolayi oldu.Dediginiz gibi yilda 10.000 olmayacak gibi.Yakit konusunda ise o zaman duz hesap 9lt/100km gibi dusuneyim :)

Satilik ilanlara bakiyorum onlar uzerinden bir fiyat belirlemeye calisacagim.Imzadaki ozelliklere bakarak sizlerin de fiyat konusunda dusuncelerini almak isterim.Herhangi bir kaza ve degisen olmadi.Tatilde yolda giderken 2-3 yere tas geldi bundan dolayi kucuk cizik olustu.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araba link' Alıntı:
[quote author=bahadircakir link=topic=2716.msg56634#msg56634 date=1321292697]
Fazla kullanmıyorsanız bencede benzinli araçlar daha mantıklı olacaktır. ileriyi düşünecek olursak, dizelin parça bakım giderleri daha pahalı. Bu farkı yolda amorti ederim düşüncesiyle alınıyor dizeller.

Ancak şehir içinde 8lt zor bir rakam. Gerçi ben 7.6 ları bile görmüştüm ancak aracımı suanda kaosta kullanıyorum. 9.5 oldu :D bakımıda yaklaştı tabi etkisi vardır.

Yorumunuz icin tesekkur ederim.Otomatik yerine duz vites dusunuyorum.Sanirim duz vites ile biraz daha az dusuk olacaktir otomatige gore ama hepsinden onemlisi arkadaslarin da bahsettigi gibi Sport'un jant'lari ve icteki kaplamalarinin parlak olmasi daha guzel :) Cosmo'da ise AFL ve yari deri koltuklar guzel ozellikler tabii.
[/quote]
sportun koltuklarının yan desteklerini ve direksiyonunu göz ardı etmeyin :)

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=araba link=topic=2716.msg56710#msg56710 date=1321303835]
[quote author=bahadircakir link=topic=2716.msg56634#msg56634 date=1321292697]

[/quote]
sportun koltuklarının yan desteklerini ve direksiyonunu göz ardı etmeyin :)
[/quote]

Direksiyon farkini biliyordum ama Cosmo'nun koltuklarinda destek olmadigini bilmiyordum.Kisisel dusuncem,acikcasi hayal kirikligi oldu cunku destekli kıoltuklar cok konforlu.Suruste ayri bir rahatlik ve koltuga oturdugunda guven veriyor.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmodaki yarı deri döşemelerde hiç destek yok değil var ama sport unki kadar fazlamı hiç bakmadım açıkçası..
Bence sport + afl yerine Cosmo daha iyi bir tercih aradaki kalan fiyat farkı donanım farkına göre oldukça az..(ön park sensörleri , Alarm , Otomatik kapanan Ayna , Yarı Deri döşeme , Kapı ledleri ) , Jant konusuda 18 inç jant paketi ile halledilebilir..
Cosmonun jantları bana görede sportunkiler kadar güzel değil ama ben bu sorunu hallettim :)

Tabi tercih yine sizin showroomda hem cosmo hemde sport a aynı anda bir bakın derim.