Küçük Çizik veya Sürtmelere İşlem Yaptırılmalı mı?

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki de hepimizin en çok dert yandığı konulardan biri küçük çizik,sürmeler vb.dir.

Gözümden bile sakındığım,avm lerde sırf bu kapı çarpmalarından dolayı biraz uzak ve boş yerlere park edip fazladan yürüdüğüm aracıma,bugün yolda park halindeyken biri hafifçe sürtmüş tamponuna..Çok fazla olmamakla beraber benim gibi titiz birinin moralini bozmaya yetiyor..Sürtme izi çok aşırı değil ama çizik var hafifçe 7-8 cm kadar..Belli,aracımın arkasına park etmiş ve çıkarken sürtmüş .......... madd madd

Şimdi asıl konu bu tür çizik ve sürtmelere işlem yaptırmalı mı(boya,rütuş) ? Çünkü sonra satarken bunda boya var diyip çıkıyor ustalar karşınıza..Yoksa olduğu gibi bırakmalı mı? Nazar boncuğu yani.. :)

Ayrıca sonuç ne olur bu uygulamalarda ?Eskisi gibi olur mu ? Bİlgisi ve tecrübesi olanlar ne diyecek bakalım ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Küçük Çizik veya Sürtmelere İşlem Yaptırılmalı mı?

tercih meselesi aslında ancak daha sonra aracınızı satmayı düşünüyorsanız
çizik olan yerin mutlaka fotoğrafını çekin ve çizik işlemlerini ondan sonra yaptırın
eğer küçük bir çizik operasyonu ise bence yaptırın, gözünüze süreklü taıkılıyorsa
yapılabilir ve orjinalinin de aslında bir kaza değil küçük bir çizik olduğu foto ile ispat edilebilir

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam oto king yada otozenit gibi yerler  aracın orijinalliğini bozmadan tertemz yapıyorlar. tavsiye ederim.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer çizik tampondaysa hiç düşünmeden yaptır derim. çünkü plastik aksamdaki boya retuş vs. satarken hiç bir sorun yaratmaz bunu kimse umursamaz. eğer çizik kaporta üzerindeyse çiziğin derinliğine ve büyüklüğüne göre yapılacak işlem değişir.  eğer kaskonuzda mini onarım varsa oto king den ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta 2 küçük çizik vardı park esnasında olmuş sanırım arka tamponda ve arka tekerlek çamurluğunda küçük çizikler vardı. ևizik küçükte olsa malum göze çok batıyor :D Servise gittiğimde gösterdim 3 cm lik çizik için kople yan çamurluğun boyanacağını aynı şekilde tamponunda komple boyanacağı söyledi. Küçük bir çizik için bunada gerek olmadığı için kasko anlaşmasındaki otoking 5 mini hasar onarım hakkımdan birini kullandım aslında otoking e gitmeden önce biraz tereddüt ettim ama ilgilerinden ve yaptıkları işten  memnum kaldım açıkçası

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de kaskomda mini onarım paketim var..Çizik tamponda,plastik kısımda yani..

Ancak Auto King ile ilgili yazılanları okuyunca tereddüte düşüyorum..Yani ufak bi çiziği düzelttirelim derken daha kötü olmasın..

İkitelli şubesi iyi diyorlar,zaten bana en yakın olan da o..Sayın Hacker407,siz hangi şubesine götürdünüz?Aynı gün teslim ediyorlar mı?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HOcam illk önce randevu alıyorusn randevuyu izmirde 2-3 hafta sonraya veriyorlar. aracı da ya aynı gün ya da ertesi gün teslim ediyorlar. istranbulu bilmem ama izmirdekilerin işçiliği fena değil. şikayetim olmadı bugüne kadar.

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende gitmeden önce internet araştırdım ve hep kötu yorumlar vardı  biraz tereddüt ettim bu  yüzden ama internet ortamında da genelde şikayeti sorunu olanlar bunu dile getiriyor :D Neyse kısaca karar verip gittim. Maslak otoking den  1 hafta sonraya sıra verdiler. Verdiğim aynı günde aracı teslim aldım. Alıncada hemen baktım zaten boya farklı boya sıçrama vs.. şeyler var mı diye ama bişey çıkmadı :D

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende ikitelli autoking ten 7 şubata randevu aldım.Arka tanponda sürtümeden ötürü çiziklerim vardı.Lokal boya ile yapıcaklarını sölediler.Beklemedeyim bnde.

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün daha önce Auto King tecrübesi olan bir arkadaşımla konuştum ve aracı inceledik..

Götürmeme hiç gerek olmadığını,alelade kişilerin eline aracı bırakmamamı söyledi..Zaten prosedürü de çok fazla..Önce tespit için götürüyorsun da,sonra 10 gün falan sonraya randevu veriyorlar da,bi de aracı 1-2 gün sonraya teslim ediyorlarmış..yarım saatlik bi iş için beklemek ve bir sürü benzin parası..

Şöyle bir şey önerdi arkadaşım ufak çizik ve sürtmeler için,kendisi yaptırmış ve hala kullanıyormuş:İyi bir oto boyacıda aracın renk kodu verilerek özel olarak hazırlanan karışımla(bilgisayar yardımı ile imiş)100 gr kadar boya hazırlatmış..Bunu ufak çiziklerde kulak çubuğu vb. yardımıyla çok ince bir şekilde sürüp,2-3 gün sonra yıkamacıda üstüne cila..Ve çok da kullanışlı olmuş..

Özellikle İstanbul gibi her gün aracın başına böyle olaylar gelebilecek bir yerde..Bir de herkesin usta kesildiği bir yerde bence kimse aracımıza bizden fazla değer vermez..

Öyle bir boyacı bulabilirsem yaptırıp bagaja atıcam..10-15 TL maliyeti varmış..Bana mantıklı geldi gibi,bakalım göreceğiz.. ;) ;)