ksk_corsa artık ksk_jetta :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
qBB8O3.jpg

Arkadaşlar yaza çıkmadan arabayı geniş bagajlı bir araç ile değiştirme düşüncemi daha önce bazı konularda paylaşmış ve fikirlerinizi almıştım ancak ikinci el piyasasındaki uçuk fiyatlar ve kafamdaki soru işaretleri nedeni ile daha önce hiç düşünmediğim bir modele yöneldim ve bugün itibarı ile 2016 Jetta 1.2 TSI Bluemotion aldım... :)

2012, Hız sabitleyicisiz, start stopsuz, geniş ekransız, 30-40.000 kmde jettalara millet 58-59 fiyat çekiyor... Bursa'dan Doğuş çıkışlı 61.000 TL ye bulunca kaçırmadım...
Aldığım galericide daha jetta ve passatlar var, filo almış, tek tek satıyormuş... 10. ayda ödedim paralarını dedi, daha 1.06.2016 da gelmiş araçları... Ne olur ne olmaz diye doğuşa da gittik fiyat aldık 62.000 TL dedi aynı donanıma, ve fiyat garantisi yok 2 ay sonra gelicek dedi, fark olursa öder alırsınız dedi... Resmen bayilerde araç yok....

62.500 den açtık 61.000 e bağladık bunu... Araba sadece 13 km.deydi... Yine de içime sinmesi için ekspere baktırdım ne olur ne olmaz diye boya kaporta olarak... Eksper dalga mı geçiyorsun hocam dedi :D

Araç Trendline ancak beni fazlasıyla tatmin etti...

Hız sabitleyici,
Yokuş Kalkış Desteği,
Cruise Control, (2011-2014 arası üretimlerde sahibinden comda neredeyse bulmak imkansız.
Direksiyondan Kumanda (Bir çok trendlinelarda direksiyon boş, butonsuz)
Lastik Basınç Sensörü,
Soğutmalı Torpido,
Usb-Sd Card Girişi;
5.0 İnç Dokunmatik Renkli Multimedya Ekran
vs. aklıma gelenler...

2014 e kadar üretilenlerdeki gibi içi sert plastikte değil... Bir çok yeri yumuşak ve deri... İçime sindi, Allah ağız tadı ile binmeyi nasip etsin...

Gelelim tüketim değerlerine...

yaklaşık 320 km yolda 5.1 lt ortalama değer ölçtüm... Bir de yanlış yoldan geldim, bozhüyükten dönmem gerekirken kütahyaya daldım, domaniç, tavşanlı üzerinden geçtim, hem yolu uzattım hem de dağlara taşlara tırmandım resmen teke tek şeritten... O kadar tırmanmaya rağmen sıfır motorun değeri bu ise bence başarılı... Düz yollarda da 100'e sabitledim...

v44nQr.jpg

z44l8j.jpg

İzlenimlerimi zamanla yine aktarırım... :bir:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasiz belasiz guzel gunlerde , agiz tadiyla binmen dilegiyle abi. 2. El almamakla en iyisini yapmissin temiz bulmak oldukca zor cunku ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullanın. Bol keyifli, az cezalı sürüşler.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Sent from my iPhone using Tapatalk

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Araç otomatik vites mi?

imla hataları için affola mobil gönderi

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkürler, allah sizlere daha güzel araçlar nasip etsin arkadaşlar...
Araç manuel... yaklaşık 10-12.000 TL oynuyor otomatik ve manuel arasında bence o kadar fark etmemeli, bu farklı meblağaya sinir oldum manuel aldım aslında niyetim otomatikti... :D

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasiz belasiz guzel gunlerde , agiz tadiyla binmen dilegiyle abi. 2. El almamakla en iyisini yapmissin temiz bulmak oldukca zor cunku ;)

Sorma kardeşim, temiz bulsanda fiyatları sıfır araba fiyatından yüksek oluyor bazen o derece :D

Güle güle kullanın. Bol keyifli, az cezalı sürüşler.

Hocam cezasız dedin de; lakin ceza yemiş olabilirim daha ilk dakikalarda...
Bursa'dan çıkarken EDS vardı 70 diye, ben fark etmedim 85 le geçtim, kitlemişler midir?:confused: Kontrol ettim e-devletten henüz yok gözüküyor, düşer mi hemen sisteme yoksa bi 15 gün sürekli kontrol mü etsem ki?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bursada EDS ye falan uyan varmi ki , bi merkeze giriyim kestane sekeri alayim dedim kac kaza atlattim , zaten cikisina dogru yanimdan son surat gecen (sanirim yarisiyorlardi bursanin-bandirma cikisina dogru) araclardan biri duraga daldi genc bir cocugu ezmisti.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullan, Allah kaza belan vermesin.