Krom Pedal Seti ( Araştırma , Ilıştırma , Soruşturma )

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar  :D Geçen hafta ki baskı balata maceramızdan sonra bugün daha hayırlı bir mevzuyu konuşmak için buradayım .  :D Krom Pedal Setleri az önce bir arkadaşımızın eklediği fotoğraflarda dikkatimi çekti .. Hehe geçen hafta baskı balatayı değiştirdik bu haftada pedalleri süsleyelim diyorum diyorumda , acaba ne kadar patlar bu iş bana bilmiyorum  019cryy Takma işlemi ne kadar sürüyor , birde acaba sürüşü etkiler mi bilmiyorum , bu konuda bilgisi , görmüşlüğü geçirmişliği olan arkadaşlarımdan havadis bekliyorum  ;)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Krom Pedal Seti ( Araştırma , Ilıştırma , Soruşturma )

bu konuyu dr.waverunner  resimlerle ayrıntılı olarak paylaşmıştı orijinal set 164  tlydi sanırm.  ve çok gzüe4l bir görünümü vardı

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
bu konuyu dr.waverunner  resimlerle ayrıntılı olarak paylaşmıştı orijinal set 164  tlydi sanırm.   ve çok gzüe4l bir görünümü vardı

Ben kaçırmışım o başlığı herhalde  :D Sanırım bahsettiğiniz o resimli başlık kapatılmış yoksa dikkati mi çekerdi .. 164 TL'den daha yüksek bir fiyat düşünüyordum ben , kardeşim Seat Leon'un setinin 250 civarı olduğundan bahsetmişti , sanırım bu işlemi gerçektleştirmek çok uzun sürmese gerek ..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok yaw  iki vidayla takı veriyorlar. görünümü muhteşem.  yetkili servisleri arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
yok yaw   iki vidayla takı veriyorlar. görünümü muhteşem.   yetkili servisleri arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz

Benim merak ettiğim bizim pedalları söküp mü takıyorlar yoksa onların üzerine mi kılıf gibi giydiriyorlar  032questn Eğer bizim pedalları söküp takıyorlarsa acaba hassasiyet ayarında bir sorun olur mu , üzerine kılıf gibi giydirilmesi bana daha mantıklı geliyor ..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben anlatmıştım bir başlık altında ama nereye yazdığımı ben de unuttum şimdi. ben yapı marketten 12tl ye aldım. fren ve debriyaj pedallarında kauçuk yada lastik her neyse pabuç var. onları elinle çekip çıkartıyorsun. gaz pedalında yok öyle bir şey. sonra pedalları bir elinle tutup kalemle vida yerlerini işaretliyorsun. zaten debriyaj ve gaz pedalları plastik onları delmek çok kolay. fren pedalı metal o biraz zorluyor ama bir matkapla kolayca delinir. ben uyduruk bir akülü vidalama aleti ile deldim.
bazı pedallar dört köşesinden kelepçeli. benimkiler de öyleydi. ama kelepçeler tam denk gelmedi. ufak pedalların altlarını vidaladım üstler kelepçe ( öyle denk geldiği için). gaz pedalının altı kelepçe üstleri vidaladım. debriyaj pedalının sol alttaki vida paspasa değdi, vidayı kestim. (gaz pedalının altında çok az bir yamukluk var, bir ara düzeltecem, ama fotoğrafı alttan çektiğim için görünüyor, normal oturma pozisyonunda yada eğilmedikçe görünmüyor.)
sonuç şöle;

1001432xu.jpg

1001429.jpg

1001443c.jpg

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=akın link=topic=1395.msg29696#msg29696 date=1304409031]
bu konuyu dr.waverunner  resimlerle ayrıntılı olarak paylaşmıştı orijinal set 164  tlydi sanırm.   ve çok gzüe4l bir görünümü vardı

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=197.0
[/quote]
kesinlikle çok güzel, her şeyin orjinali tabi  045thumbsup
benim paçalıklar gibi :) onlar da orjinal aksesuar :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün servise uğradım.
1-) Hazır gitmişken lastiklerime nitrojen koydurttum.30_TL.aldılar, bu iş yapılırken araç başındaydım ve yaklaşık 5 dakika sürdüğünü gördüm.Aracı lifte kaldırmadan, direk olarak olduğu yerde 4 lastiğin havasını söndürdüler ve yine olduğu yerde hemen nitrojen bastılar.5 Dakika diyorum ama lafın gelişi aslında 3 dakika filan sürdü..Servis danışmanı balans ayarı filan yapılıyor o da bu fiyata dahil dedi, ama ne balans ne de başka bir ayar yapıldı.Bastılar nitrojeni ve bitti gidebilirsiniz dediler.. 002tuhaff  Peki balans filan diyecek oldum "araç yerinde hiç kımıldatılmadan havaları indirildiği için herhangi bir ayar yapmaya gerek yok" dedi usta ve biz de inandık tabii, elden bişey gelmiyor..
2-) Yine şu OPC nin pedal setini taktırmaya heveslendim, 250 filanmış liste fiyatı ve bir indirim yaptılar, 183 TL.ye olur dediler..Dedim işcilik? Ne işciliği 2 dakikalık bir olay dediler, mevcut pedalın üst katmanındaki lastik kısımlar alınıp yerine o metal çerçeveler oturtuluyormuş..Yani pedalllar komple sökülmüyormuş..Anlaştık, gittiler getirdiler paket içinde opc pedallar..Resimlerdeki gibi pırıl pırıl değildi, mat ve sanki kullanılmış bir görünümü vardı.(Ancak kullanılmamıştı tabii)
Görünümünü beğenmediğim için vazgeçtim..Belki ilerde daha yakışıklıları çıkar da onları alırız..
3-) Bu arada, kapı içlerindeki metal kaplamadan ve koldayamadan ve ön camdaki plastik kutudan gelen sesler için işlem yaptılar..Kimine yağlama, kimine ise izolasyon bandı uyguladılar..Sonuçları yaşayarak göreceğiz bakalım..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Dün servise uğradım.
1-) Hazır gitmişken lastiklerime nitrojen koydurttum.30_TL.aldılar, bu iş yapılırken araç başındaydım ve yaklaşık 5 dakika sürdüğünü gördüm.Aracı lifte kaldırmadan, direk olarak olduğu yerde 4 lastiğin havasını söndürdüler ve yine olduğu yerde hemen nitrojen bastılar.5 Dakika diyorum ama lafın gelişi aslında 3 dakika filan sürdü..Servis danışmanı balans ayarı filan yapılıyor o da bu fiyata dahil dedi, ama ne balans ne de başka bir ayar yapıldı.Bastılar nitrojeni ve bitti gidebilirsiniz dediler.. 002tuhaff  Peki balans filan diyecek oldum "araç yerinde hiç kımıldatılmadan havaları indirildiği için herhangi bir ayar yapmaya gerek yok" dedi usta ve biz de inandık tabii, elden bişey gelmiyor..

nitrojen için 30 tl çok fazla. ayrıca lifte kaldırmadan ya da krikoyla kaldırmadan bütün arabanın ağırlığının birden 4 teker üzerine oturtulması ne kadar doğrudur tartışılır. nitrojen basılınca balans ayarı yapılmasına gerek yok. ama anladığım kadarıyla nitrojen basımında rot balans da yapılmış gibi gösterip fiyatı yüksek gösteriyorlar