krank devir sensörü arızası

wolex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 Model Vectra GT 156 Bg için Grank devir Sensörü

Merhaba arkadaşlar.94 model vectra Gt 156 Bg sahibiyim.aracın Grank Devir sensörü arızalandı ve tamircinin aldığı orjinal sensörle araç çalışmadı.parçacının dediğine göre fabrika çıkısı o modellerin grank devir sensörleri arızalı.Ne kadar doğru bilmiyorum.Elinde aracıma uygun çıkma grank devir sensörü olan yada GM marka harici başka bir marka grank devir sensörü olan varsa yazabilirmi yada ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba benim aracımda bir haftadır arıza lambası yakıyor opcomla takip ediyorum hep aynı arıza kodlarını veriyor sabahleyin ilk çalıştırmada arıza lambası yanıyor araç tekliyor ve 2500 devir üstüne çıkmıyor çıkmaya çalısırsam vuruntu yapıyor opkcomla baktığımda map sensörü voltaj düşük arızası veriyor sonra normale dönüyor yolda biraz gidince arıza lambası yine yanıyor ve egsantirik mili yanlış sinyal arızası veriyor tecrubeli arkadaşların yardımını bekiyorum yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim

mehmetzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm hocam size birşey danışıcam bende 2003 vectra c 2.0 DTI var araç sabahları geç çalışıyo ve araç çalıştıktan sonra yaklaşık 3-5 km sonra yolda kendi kendine sönüyo ve motorda traktör sesi gibi bir ses geliyo sebebi ne olabilir acaba teşekkürler

ferhat38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamun aleykum bende 94 corsa gsi var 1,6 16v aracımdaki sorun çalıştığında rolantisi yerinde durmuyor stop edecek gibi oluyor yükseliyor sonra arıza lambasını yakıyor arıza lambasını yakınca düzelip 50 kilometre falan gidiyorum gitmiyorum 3bin deviri gecmiyor araba kerkiniyor lütfen yardım edin....ACİL

hunter78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözülemeyen Arıza

Sayın Tansugurler ustam arkadaşımın 1.4 opel astrası var şöyle bi durum söz konusu araç sabah ilk çalıştırıp hareket edince sorunsuz fakat gün içinde motor sıcakken örneğin 10 dk ile 1 saat arası dur kalklarda araç hareket ettikten 200 300 mt sonra teklemeye devir saati dalgalanmaya başlıyor ve refleks olarak debriyaja basınca bazen kurtarıyor ama genelde stop ediyor tekrar marş yapınca biraz vuruntu yapıyor fakat ilk marşta çalışıyor. Bazende ışıklarda beklerken anlık devir iniş çıkışı oluyor
Sanırım bu arıza ile bağlantılı çekiş düşük daha doğrusu tutarsız bi iyi bi kötü çekişin kötü olduğu zaman motor sesi çok ve boğuk
(Araçta Lpg Mevcut)
İlgili olabileceğini düşünerek bu başlık altına yazdım

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar bi yardım lütfen Opel Vectra 2,0 DTI aldım 1 hafta olmuyor araç çalıştırıyorum ancak araç 3000 deviri az geçiyor vurdurur gibi bişi yapıyor ice araçtan soğuyacam sıkıntı neden olabilir deviri yüksek kullanmak zorunda kalıyorum deviri 3000 i geçmesin diye lütfen sorun neden olabilir

Son düzenleme:

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba benim aracımda bir haftadır arıza lambası yakıyor opcomla takip ediyorum hep aynı arıza kodlarını veriyor sabahleyin ilk çalıştırmada arıza lambası yanıyor araç tekliyor ve 2500 devir üstüne çıkmıyor çıkmaya çalısırsam vuruntu yapıyor opkcomla baktığımda map sensörü voltaj düşük arızası veriyor sonra normale dönüyor yolda biraz gidince arıza lambası yine yanıyor ve egsantirik mili yanlış sinyal arızası veriyor tecrubeli arkadaşların yardımını bekiyorum yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim
Sorun aynısı bende var çözebildinmi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun aynısı bende var çözebildinmi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
merhaba uzun zaman önce çözüldü bendeki arızaların kaynağı beyne takılan soketi mandalı çekerek açmak yerine yolarak açan bir ustanın işgüzarlığı ,hurdacılardan tesisat ldım soketler dğişti benim sıkıntılar bitti şükürler olsun 3,5 yıldır sorunsuz biniyoruz,arızadan bu arada map,krank eksantrik devir sensörü ve bobin değişti az kalsın beyni de değiştirecektim kıl payı kurtardık ,17 yaşındaki arabadan doğru düzgün anlayan gözü kapalı güvenebileceğimiz bir usta bulamadık henüz ALLAH yardımcımız olsun

Antikor71

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracı bilgisayara bağlatsam sorunun motor krank devir sensöründen olduğu çıkar mı acaba