Kötü yakıt

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herhangi bir yerden alınan yakıtın pis,tortulu çıkması durumunu nasıl anlarız,araçta ne gibi değişikler meydana gelir,araca zararı var mıdır,bu tip durumlarda ne yapmak lazım? WV araçlarda genelde motor ışığını yakıyormuş kötü yakıt,bizim araçta da böyle bir ışık yanıyor mu acaba? Bilgisi olan arakadaşlar cevaplarsa en azın başına böyle bir olay gelen arkadaşımız ne yapması gerektiğini bilir,burası Türkiye malum hepimizin başına gelebilir ???

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kötü yakıt

hocam forumu takip etmissen benim aracin iki enjektorunun degistigini gormussundur. onda bile uyari isigi yanmadi kotu benzinde yanacagini hic sanmiyorum. ama isin garibi burasi Turkiye demissin . henuz Turkiyede basina boyle bisey gelen kimseyi duymadim. avrupanin gobeginde ben enjektorleri yedim  :). saka bi yana araciniz benzinli oldugu icin kotu benzinde aracin nasil tepki verecegini bilmiyorum. benim bozuk enjektorler varken arac sogukken cok gurultulu calisiyordu ve anlik yakit tuketim degerleri cok yuksekti.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet sizin olayınızı biliyorum geçmiş olsun,WV'de böyle bir sistem varmış bazı forumlarda okudum merak ettim bizde de var mı diye.Sizin ki yakıttan oldu,peki araçta hiç değişiklik sezinlediniz mi ; çekişten düşme, vuruntu vb.?

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslinda yakittan oldugunu tam olarak soylemediler bana ama aldiginiz yakittan olabilir dediler. araci o kadar uzun sure o sekilde kullandim ki bana normal geliyordu cekisi falan.vuruntu falan hic hissetmedim. ama simdi anliyorum ki epeyce dusmus cekisten. su anda aracimdan tekrar zevk almaya basladim. ah bi de su anahtarin kumandasi SIKINTI yaratmasa.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özellikle dizel araçlarda bu yakıt konusu en önemli konulardan biridir
Aracı ilk aldığımda zaten aman hocam yakıt aldığınız yere çok dikkat edin diye ciddi bir şekilde uyarmışlardı
Belirtileri aracınız tekleme yapar, çekişten düşer, geç çalışma sorunu ortaya çıkar, yakıt tüketimi normale göre artar

Kötü yakıtı gösteren sistemi ilk defa duydum, bizim araçlarda böyle bir özellik yok bildiğim kadarıyla

1

1423

Bilgi Girilmemiş

sn umut7105 arkadaşım,
    kötü yakıt malesef ülkemizin sorunu,ben kaliteli yakıt için şehir içinden alıyorum.çünkü şehiriçindeki müşteri sabittir.bir sıkıntı olsa adamların foyası ortaya çıkar diye düşünüyorum.
    kötü yakıt araçta çekişi düşürür.sallantılı çalışır.karbürütörlü araçlarda meme tıkanırdı ve serviste temizlenirdi ,yeni nesil araçlarda ne kadar ciddi sorun olur bilmiyorum.astramıza böyle bir sorun gelmesini düşünmek dayanılamaz helpp

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet yakıt alınan yer çok önemli ama şehirler arası yolculuklarda bazen farklı yerlerden almamız icap ediyor onun haricinde her zaman aynı yerden almak mantıklı.Allah kötü yakıtlardan araçlarımızı korusun,bir sefer felan denk gelse kötü yakıt galiba o yakıt bitince oluşan geç çalışma,tekleme vs. sorunlarıda düzelir değil mi?

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yarın ww hakkında detaylı bilği alırım.Bir abimiz çok iyi ww konusunda.Bende merak ettim şimdi bu özelliği.Hiç duymamıştım. undecided

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özellik olup olmadığını bilmiyorum açıkcası ama ışık kötü yakıt alındığında yanıyormuş belki de arıza ışığı gibi birşeydir.