Korna sorunu

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar vectra B aracımın kornası durup dururken kısıldı daha tiz sesi gelmekte ilk başlarda bi kalın bi ince ses veriyordu şuan daha tiz ses vermekte çok nadir kalın ses çıkarmakta anlık alttaan korna soketini söktüm korna ve soketi temizledim yine aynı sorun nedir sizce tşkler şimdiden

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
korna miadını doldurmuş olabilir.

+1 Katılıyorum..Hazır kornayı sökmüşken voltaj verseydiniz..Ozaman net bir şekilde arızalı olup olmadığı anlaşılırdı...

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar vectra B aracımın kornası durup dururken kısıldı daha tiz sesi gelmekte ilk başlarda bi kalın bi ince ses veriyordu şuan daha tiz ses vermekte çok nadir kalın ses çıkarmakta anlık alttaan korna soketini söktüm korna ve soketi temizledim yine aynı sorun nedir sizce tşkler şimdiden

Sökmeden kornanın üzerinde ayar vidası var. Ordan sesleri istediğin gibi ayarlarsın. Soket arızalı olsa hiç ses vermez

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sökmeden kornanın üzerinde ayar vidası var. Ordan sesleri istediğin gibi ayarlarsın. Soket arızalı olsa hiç ses vermez

teşekkürler öncelikle 1 korna çalışıyordu diğerinin sesinde sorun vardı biini değiştirerek sorunu çözdüm