korna çalışmıyor yardımm!!!

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectranın kornasıda çalışmıyor role ses geliyor galiba korna gitti bi ara çalıştı daha sonra çalışamadı :D

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tekrardan merhaba,daha önce yazdığım gibi çalışmayan kornam çalışmaya başlamıştı,bugün de tekrar çalışmamaya başladı :) servise gitiğimde de cim sorunu oldunu söylemişti ve arıza tespıt cihazına da bağlayım aracınızı toplamda 50 tlye yaparız demişlerdi.Evet gerçekten de cim sorunu var ve yazılım yapılarak giderildiğini yazmış arkadaşın biri,gerçekten ücretsiz yapılıyor mu acaba böyle bir arıza? ücretsiz yapılıyorsa boşa 50 tl vermeyım servise.yada 50 tlye bayılacakmıyız ? yardımlarınız lütfen...

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Farlarını kapat düzelir astra h lerin hastalığı cim modül

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba;

yeni konu açmak istemedim, geçenlerde aracımı stop ettirdim ve sonrasında korna çalışmadı, aracımın 1 sene önce garantiden cim modülü değişti, sorunun cimden olacağını zannetmiyorum, ne yapmamı tavsiye edersiniz 2013 astra h 1,6

onur16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde korna sorunum vardı söktüler 2 tane mandal vardı onları ya gevşetiyorlar ya sıkıyorlar para filanda almadılar hiç bir sorun yaşamadım. Zaman zaman olur dediler :) Hala olmadı :D

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu çalmayan korna, veya kornaya basınca radyo sesinini artması gibi arızalar için internette dolanırken bu siteye rastladım.

http://opelelektronik.com/

buraya daha önce iş yaptıran var mı ?

lifecycle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızı çalıştırmadan, korna düğmesine bastığınızda röle sesi duymuyorsanız (tık tak sesi)
1- sigortasına bakınız (sağlam ise alttaki seçeneğe geçiniz)
2- rölesini çıkartıp, yanında (kutu içerisinde) bulduğunuz bir diğer röleyle değiştirip deneyiniz (sorun devam ediyorsa alttaki adıma geçiniz)
3- kornanızın bağlantı kablolarını kontrol edininiz
sorununuz hala devam ediyorsa kornanız bozuk veya modül bağlantı noktalarında temassızlık ya da korna butonunuzda temassızlık vardır.Modüle yazılım yüklemek gibi birşey de söz konusu değildir!

bavik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Korna ile ilgili olarak bende baya problem yaşadım astra h aracımda.
1- İlk olarak kornayı kontrol ettirmeniz iyi olur kornaya elektrik geliyormu veya korna donanımsal olarak çalışıyor mu.
2- Korna ya bastığınız da temassızlık olma durumu olabilir airback söküldükten sonra yine bi kornaya basmayı deneyin aradaki yaylardan dolayı olabilir. ( ben bunu yaşamıştım )
3- Son olarakta Cim modulunu değiştirmeniz gerekir bunun içinde serviste yaptırmanız daha uygun olacaktır. 350 -400 TL gibi bir rakama Değiştiriliyor. Sanayi ile servisde fiyat üç aşağı beş yukarı aynı serviste olduğundan parça garantisi var. Bunuda kendi ustam önermişti 2. kez Cim deiştirdim 2. si ücretsiz değişti.
Bilginize sunmak isterim

mesla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar korna tamiri için Ankara'da düzgün, temiz çalışan uygun fiyatlı bir usta var mı adres verebileceğiniz. Teşekkür ederim.